Muş’ta etkili olan sıcaklar sebebiyle hafta sonunda piknik yapmak ve serinlemek için çok sayıda vatandaş Van Gölü’ne akın ediyor. Hafta sonunda Muş’tan çok sayıda vatandaş, araçlarla yaklaşık yüz kilometre yol kat edip Bitlis’in Ahlat, Tatvan ve Adilcevaz ilçelerine giderek Van Gölü’nde serinlemeye çalışıyor.

Hafta sonlarında Muş’tan çok sayıda vatandaşın Van Gölü’ne girip serinlemek için Bitlis’in Ahlat, Adilcevaz ve Tatvan ilçelerine gittiği bildirildi. Aşırı sıcaklar sebebiyle özellikle hafta sonlarında çok sayıda vatandaşın kıyılarını doldurduğu Van Gölü, Muş’tan da çok sayıda vatandaşı ağırlıyor. Hava sıcaklıklarının 40 dereceye ulaştığı Muş’ta son yılların en sıcak yaz mevsiminin yaşandığı bildirilirken vatandaşlar, serinlemek için büyük uğraş veriyorlar.

Hafta sonlarında hem piknik yapmak hem de serinlemek için Van Gölü kıyılarını tercih eden vatandaşlar, gruplar halinde araçlarla kilometrelerce yol kat ediyorlar. Sıcaklardan bunaldıklarını ve hafta sonlarında serinleyip piknik yapmak için Van Gölü kıyılarına akın eden vatandaşlar, “Hava sıcaklıkları oldukça arttı. Sıcaklar bunaltınca hafta sonlarında piknik yapmayı tercih ediyoruz. Muş’ta serinlemek ve piknik yapmak için Murat Nehri kıyıları tehlikeli olduğu için Van Gölü tercih ediliyor. Van Gölü kıyalarında hem piknik yapıp hem de göle girerek serinleyip iyi vakit geçiriyoruz. Bu yıl Muş’ta son yılların en sıcak yaz mevsimi yaşanıyor” şeklinde konuştular. Topkan Haber Ajansı