Karayolları kavşağında bir süre önce faaliyete geçen Necmettin Dede parkı halktan büyük ilgi görüyor. Dede, modern şehircilik anlayışı ile hizmetlerin devam ettiğini ve Muş’un her geçen gün biraz daha güzelleştiğini söyledi .

Belediye tarafından yeni yapılan Necmettin Dede Parkı, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Öğleden sonra ve gece geç saatlere kadar parkı dolduran vatandaşlar, Muş’un bu tür alanlara ihtiyacı olduğunu söylediler.

Muş Belediyesi tarafından karayolları kavşağında yapılan Necmettin Dede Parkı, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Yaz mevsim ile birlikte günün büyük bölümünde parkta oturup zaman geçiren vatandaşlar, Muş’un park ve yeşil alanlara büyük ihtiyacının olduğunu belirterek, belediyenin önemli bir hizmeti gerçekleştirdiğini söylediler.

Muş Belediyesi tarafından karayolları kavşağına yaptırılan Necmettin dede Parkı, halkın uğrak yeri haline geldi. Özellikle öğleden sonra ve akşam geç saatlere kadar yoğun bir kalabalığın gözlendiği parkın oldukça rağbet gördüğü gözlendi. Yeşil alan, şelale ve kamelyalarla vatandaşlara stres atmak ve dinlenmek için fırsat sunan parkın oluşturduğu manzara şehre güzel bir görüntü kazandırdı.

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, şehre yeşil alan ve parklar kazandırmak için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, şehre modern bir pak alanı kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Şehrin giriş kısmında bulunan ve şimdi kadar atıl vaziyette bulunan alanın parka dönüştürülerek vatandaşlar için dinlenme yeri haline getirildiğini belirterek, “Geçen yıl başladığımız park yeri çalışmaları bu yıl tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu. Muş’un ciddi anlamda yeşil alan ve parka ihtiyacı olduğunu tespit ederek bu çalışmaya başladık. Parkın hizmete girmesinin ardından vatandaşların gösterdiği ilgi belediyemizin ne kadar doğru bir iş yaptığını ortaya koymuştur. Öğleden sonra ve gece geç saatlere kadar park cıvıl cıvıl. Evinden çayını termosa doldurup parka gelerek çayını yudumlayıp dinlenme imkanı bulan vatandaşlarımız için çok güzel bir hizmet yaptığımıza inanıyorum. Bu tür parklar Muş’tan başka tüm illerde vardı. Ancak Muş’ta bu tür bir parkın olmaması çok büyük bir eksiklikti. Belediye olarak bu eksikliği gidermeye çalıştık. Bundan sonra da bu tür park yerleri oluşturmak için çalışmalarımız sürdürmekteyiz” şeklinde konuştu.

Muş’ta ciddi anlamda belediyecilik yapmaya çalıştıklarını ifade eden Dede, “İlimizde belediyecilik anlayışını değiştirdiğimize inanıyorum. Belediyecilik dendiği zaman sadece yol, su, kanalizasyon ve kaldırım akla gelmemelidir. Yeşil alanlar ve park yerleri oluşturmak belediyenin başlıca görevleri arasındadır. Biz bu anlayışla ilimize böyle bir park kazandırdık ve gördük ki gerçekten halkımız bu tür alanlara büyük ilgi gösteriyormuş. Parkın yoğunluğu bunu açıkça göstermektedir” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi