İnsan sirkülasyonun bir hayli fazla olduğu bölgede bulunan levhanın tehlike saçtığını kaydeden vatandaşlar, her an görünmez kazanın yaşanabileceğini söylediler. Kentin çeşitli bölgelerinde trafik işareti veya yön işaretlerini belirlemek üzere kurulan levhalar tehlike saçıyor. Levhaların kısa olduğunu ve vatandaşların hiç beklenmedik bir anda çarpabileceğini belirterek yetkililerin kısa levhaları gözden geçirmesi gerektiğini söylediler.

İstasyon Caddesi güzergahından 75. Yıl Cumhuriyet Caddesi yönündeki levhaya önceki gün bir vatandaşın kafasını çarptığı görülürken, çevredeki vatandaşlar bu levhaya her gün birilerinin kafasını çarptığını ancak gerekli tedbirin de bir türlü alınmadığını söyledi.

Belediyenin kaldırım çalışması yapmasından sonra levhanın iyice gömüldüğünü ve bunun da tehlikeyi daha belirgin bir hale getirdiğini ifade eden vatandaşlar, kısa levhaların görünmez kazaya davetiye çıkardığını söylediler. Kentin birçok bölgesinde buna benzer kısa levhaların mevcut olduğunu ifade eden vatandaşlar, gerek trafik levhaları, gerek diğer sokak levhalarının elden geçirilip standart hale getirilmesi gerektiğini belirttiler.

Şehir merkezindeki kısa levhaların görünmez kazaya yol açabileceğini belirten vatandaşlar, özellikle yol ve kaldırım yapım çalışmalarının yapıldığı güzergahlarda yeni levhaların yapılması gerektiğine işaret ettiler. Muşun Sesi Gazetesi