Muş’un en işlek caddesi olan İstasyon Caddesi’nde görevli trafik polisi, seyir halindeyken arızalanan aracı itekleyerek örnek bir davranış sergiledi. Kentte trafik akışını sağlayan trafik polislerinin örnek davranışları takdirle karşılanıyor. Özellikle Atatürk Bulvarı üzerinde trafiğin aksamaması için yoğun bir çaba harcayan trafik polisi dün seyir halindeyken aniden arızalanan aracı itekleyerek trafiğin aksamasını da önledi.

Trafik polisinin bu davranışını gören vatandaşlar, bütün memurların bu şekilde özverili bir şekilde çalışmasını dilediklerini söyledi. Nimet Çetin isimli vatandaş; “Bulvar üzerinde yoğun bir trafik akışı var ve trafik ekipleri sayesinde ciddi bir aksaklık yaşanmıyor. Trafik ekipleri asli görevlerinin yanında bazen de örnek davranışlar sergiliyorlar. Seyir halindeyken aniden arızalanan aracı bir trafik polisinin itmesi özlediğimiz ve beklediğimiz bir harekettir. Özellikle polislerin son zamanlarda özverili davranması bizleri memnun ediyor. Bütün memurların bu şekilde özverili olması temennimizdir” dedi.

Öte yandan il genelinde üç trafik ekibinin görev yaptığı ve bu ekiplerden ikisinin Atatürk Bulvarı üzerinde görev yaptığı ve trafik akışının sorunsuz olması için çalışmalarını aralıksız sürdükleri ifade edildi. Topkan Haber Ajansı