İstasyon Caddesi üzerindeki kaldırımı işgal eden ve yaya geçişini engelleyen araç çevredeki vatandaşların tepkisine neden oldu. Yayaların kullanması için yaptırılan kaldırımlara sonunda araçlarda çıktı.

Kent genelindeki bazı kaldırımların işyerleri sahipleri tarafından işgal edilmesi artık vatandaşları canından bezdirdi.
Park halindeki aracın kaldırımı işgal etmesi çevredeki vatandaşların tepkisini aldı. Önceki gün İstasyon Caddesinde kaldırıma çıkan ve yaya geçişlerini engelleyen araç görenleri hayrete düşürdü.

Kaldırımı tamamen kaplayan araç yayaların gidiş gelişlerini ciddi bir şekilde zorlaştırdı. Vatandaşlar aracın kaldırımda olmasından dolayı yolda yürümek zorunda kaldı. Aracın kaldırıma park edilmesine tepki gösteren vatandaşlar, bu kadarına da pes demekten kendilerini alamadılar.

Kent genelinde esnafların kaldırımları işgal etmesine alıştıklarını ifade eden vatandaşlar, kaldırımların araç tarafından işgal edilmesini hiç görmediklerini ve nihayet bu şekilde de kaldırım işgali ile karşılaştıklarını söylediler.

İstasyon Caddesinde aracın kaldırımı işgal etmesini yadırgayan ve tepki gösteren vatandaşlar, “kaldırımlar toplumun hizmetine sunulmuş ve herkes tarafından kullanılıyor. Bazı esnaflar yeterince kaldırımı işgal ediyor. Koskocaman aracı kaldırımın ortasına park edip vatandaşların kullanmasına mani olmak akıl karı değil. Bu tür davranışlarda bulunanların biraz daha duyarlı davranması gerekir” diyerek serzenişlerde bulundular.

İlgililerin vatandaşın kullanımına arz edilmiş, umumun menfaatine tahsis edilmiş alanları gene vatandaşın hizmetine açmaları görevleri icabıdır. Kaldırımları gelişi güzel işgal edenlere müsamaha edilmemelidir.

 Muşun Sesi Gazetesi