Halk Eğitim Merkezinde kurs gören öğrencilerin yıl sonu sergileri köylerde açıldı. Kursiyerlere sertifikaları verildi. Varto Halk Eğitim Merkezi tarafından köylerde açılan kursların yılsonu sergisinde kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. Halk Eğitim Merkezi tarafından köylerde açılan kursların yılsonu sergileri düzenlenen törenlerle açıldı. Kurslara katılan kursiyerler, düzenlenen törende sertifikaları dağıtıldı.

Varto’da Halk Eğitim Merkezi tarafından Aşağı Alagöz, Karameşe, Aşağı Hacıbey, Kayalık, Ulusırt ve Tepe köylerinde açılan kursların yıl sonu sergi açılışı yapıldı. Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen sergi açılışlarına Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Demir Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Remzi Tepe, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, Müdür yardımcıları Mehmet Sever, Hıdır Yurdusev, Şirin Tepe ile kursiyerler katıldılar.

Açılışları yapılan sergiler ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir yaptığı açıklamada, “Köylerimizde açılan makine nakışı ve giyim kurslarına katılan kursiyerlerimiz kendi görevlerini yerine getirmiş bulunmaktadırlar. Bu nedenle başta ilçe kaymakamımıza ve belediye başkanımıza kurslarımıza sundukları katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizin artık bir meslek sahibi olduklarından eminiz. Kursiyerlerimize kurslarda gösterdikleri başarıyı bundan sonraki hayatlarında da göstermelerini diliyor ve üretim yaparak ekonomiye katkı sağlamalarını temenni ediyorum” dedi.

Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız ise, “Köylerdeki kurslarımızın açılışlarına katıldım. Gerçekten kursiyerlerimizin yaptıkları çok mükemmel işlere şahit oldum. El emeği göz nuru işlemeler görülmeye değer buldum. Bu kursiyerlerimizin kendi el emeği olan bu emeklerinin pazarlara sunulması açısında elimizden gelen yardımları esirgemeyeceğiz. Kendilerine bu başarılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen sergi açılışları kursiyerlere sertifikalarının dağıtılması ile son buldu.

 Muşun Sesi Gazetesi