Hayat şartlarının her geçen gün zorlaştığı günümüzde inşaatlarda çalışarak geçimini temin eden işçiler tehlikeye aldırmadan ekmek mücadelesi veriyorlar. Metrelerce yükseklikte çalışan inşaat işçilerinin tehlikeye aldırış etmeden çalışmaları görenlerin dikkatini çekiyor.

Hayat şartlarının her geçen gün zorlaştığı günümüzde, bir çok inşaat işçisi adeta ölüme meydan okurcasına çalışarak geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.
İşsiz sayısı her geçen gün arttığı Türkiye’nin kalkınmada ve yoksullukta birinci sırada yer alan illerin başında gelen Muş’ta inşaat işçileri geçimlerini sağlamak için tehlikeye aldırış etmeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Metrelerce yükseklikteki binaların tepelerinde çalışan ve metrelerce yükseklikteki iskelelerde sıva yaparak çalışmalarını sürdüren inşaat işçilerinin tehlikeli çalışmaları devam ediyor. Tehlikeye aldırış etmeden çalışmalarını sürdüren inşaat işçilerinin metrelerce yükseklikte ter dökerek sergiledikleri çalışma, ne kadar zor şartlarda para kazandıklarını açıkça gözler önüne seriyor.

Muş’ta İstasyon caddesi üzerinde yapımı devam eden inşaatta çalışan işçilerin iskele üzerinde sergiledikleri çalışmalarının zorluğu gözler önüne seriliyor. İskele üzerindeki bir tahta parçası üzerinde saatlerce çalışan işçiler, ekmek parası kazanmak için tehlikeye hiç aldırış etmiyorlar. Şehrin en işlek bölgesinde çalışmaları sebebiyle göz önünde çalışan işçilerin, metrelerce yükseklikteki çalışması görenleri şaşırtıyor. İşçileri görenler, ‘zor şartlarda çalışan inşaat işçilerin işleri gerçekten çok zor’ demekten kendilerini alamıyorlar.

 Muşun Sesi Gazetesi