Kentin en işlek güzergahlarında kaldırım çalışmaları yapmak için hazırlıklarını sürdüren belediye ekipleri kilitli parke döşemesi ile modern kaldırımlar yapıyor. Belediye 2 yıl önce başlattığı kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce İstasyon Caddesi ve Cumhuriyet Caddesinin bir kısmında yapılan kanal kapatma ve kaldırım çalışmaları tüm hızıyla kentin ara sokaklardan da devam ediyor. Karayolları Kavşağından Zafer Mahallesine kadar olan güzergahta modern kaldırım çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri Belediye Caddesi ve Alparslan Sağlık Meslek Lisesi önünde kaldırım çalışmalarına devam ediyor.

Yukarı çarşı bölümünün bazı güzergahlarını geçen yıl yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Necmettin Dede, daha önce yapılan kaldırım çalışmalarını tamamlamak için Belediye Caddesi ve Alparslan Sağlık Meslek Lisesi önünde ekiplerin kilitli parke döşemelerini sürdürdüğünü ifade etti.

İlin gelişmesi ve güzelleşmesi için kaldırımların mutlak suretle yapılması gerektiğini düşündüklerini ve bu doğrultudan yola çıktıklarını kaydeden Dede, “İstasyon Caddesinde yapmış olduğumuz kanal kapatma ve kaldırım çalışmalarının kente ayrı bir hava verdiğini gördük. Aynı çalışmanın Cumhuriyet Caddesinde de yapılmasına karar verdik. Ana ve ara sokaklardaki tüm kaldırımları kilitli parke taşı döşemesi ile yapmak istiyoruz. Ancak belediyenin maddi durumu bunu hayata geçirmeye elverişli değil. İmkanlar nispetinde yapabildiğim kadarını hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Necmettin Dede, kentin dört bir tarafına hizmetlerini yayacaklarını belirterek, yarım kalan kaldırım çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Dede, kentin coğrafi şartları göz önünde bulundurularak döşemelerin yapıldığını ve kış mevsiminin getireceği güçlüklerin hesap edildiğini söyledi.

Devam eden kaldırım çalışmalarının yıllardır yapılmadığını ve kentin en işlek güzergahları arasında yer aldığını belirten Dede, çirkin görüntüleri ortadan kaldırıp, daha modern ve göz hoş gelen çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Dede, imkanların elvermesi halinde şehir merkezindeki tüm yollarlın asfaltlanması ile kaldırımların modern hale getirilmesi için projeler üreteceklerini söyledi. Belediyenin darboğazda olduğunu ancak buna rağmen çalışmalarını kentin çeşitli bölgelerine yaydığını ifade eden Dede, geçen yıl başlatılan çalışmaları bu yıl tamamlayabildiklerini bunda da en önemli etkenin maddiyat olduğunu ifade etti.

 Muşun Sesi Gazetesi