Muş’ta kış mevsiminin geride kalması ve havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar güneşin tadını çıkarıyorlar.
Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte güneşin vurduğu yerlerde oturan vatandaşlar, kış mevsiminin bitmesinden sonra başlayan güneşli günlerin tadını çıkarıyorlar.

Kahvehanelerin önündeki kürsülerde oturarak güneşle ısınarak çay keyfi yapan vatandaşlar, uzun süre etkili olan soğuklar sebebiyle güneşli havalarda dışarıda oturmayı tercih ediyorlar. Muş’ta kahvehane işletmeciliği yapan vatandaşlarda özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsiminde güneşli havalarda işlerinin iyi olduğunu söylediler.

İlkbahar mevsiminde güneşli günlerde vatandaşların dışarıda oturup güneşte ısınarak çay içtiklerini söyleyen kahvehane işletmecileri, “Muş’ta havaların ısınmaya başlaması ile birlikte kış mevsimi artık geride kaldı diyebiliriz. Kış mevsimin yağışlı ve soğuk olmasından dolayı vatandaşlar dışarıda güneşte oturmaya hasret kalmıştı. Bu sebeple artık vatandaşlar içerden çıkıp güneşin altında oturarak ısınıyorlar. Bu sebeple kahvehane önünde oturup güneşin tadını çıkaran vatandaşlar çay satışlarını da arttırıyor” diye konuştular.

 Muşun Sesi Gazetesi