Nevruz etkinliği kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildiler.
Muş’ta Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nevruz etkinlikleri kapsamında resim, şiir, kompozisyon ve atletizm dalında yarışmalar düzenlendi.

Muş’ta Nevruz etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Muş Kültür Merkezi’nde düzenlenen nevruz töreninde öğrencilere hediyeli verildi. Nevruz etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrenciler törenle ödüllerini aldılar.

Kızlarda bin metre atletizm müsabakasında birinciliği İpek Bahşi, ikinciliği Sema Yüzgüllü ve üçüncülüğü Eda ışık alırken, erkekler bin 500 metre atletizm müsabakasında ise birinciliği Kadir Koçlardan, ikinciliği Murat Sarıkaya ve üçüncülüğü ise Uğur Aral aldı. İlköğretim okulları arasında yapılan resim yarışmasında birinciliği Beyzanır Bakır, ikinciliği Sedat Toplu ve üçüncülüğü Gülsime Tekin, ilköğretim okulları arası kompozisyon yarışmasında birinciliği Büşra Alarslan, ikinciliği Rabia Sarıçayır ve üçüncülüğü Rukiye Şahin aldı. Şiir yarışmasında ise birinciliği Büşra Akarsu, ikinciliği Neriman Özmen ve üçüncülüğü Songül Turgut aldi. Liseler arası resim yarışmasında ise birinciliği Erten Erat, ikinciliği Mesut Aydemir ve üçüncülüğü Dilek Güler paylaştı.

 Muşun Sesi Gazetesi