Muş’un Durugöze köyünde yılanların istilasına uğrayan evi boşaltmak zorunda kalan aile fertleri, traktör römorkunda geceyi geçiriyorlar. Muş merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Durugöze köyünde yaşayan Arslan Ailesi’nin evi yılanların istilasına uğradı. Topraktan yapılan iki oda ve bir salondan oluşan evde yaşayan aile fertleri, yaklaşık yirmi günden beri dışarıda yaşamlarını sürdürüyorlar. Evin birçok bölümünde yılanların görüldüğünü ve bugüne kadar 27 tane yılan öldürdüklerini belirten evli ve altı çocuk babası Ahmet Arslan (45) çaresiz kaldıklarını söyledi.

Çiftçilik yaparak geçimini sağladığını belirten Ahmet Arslan, evin dört bir yanında yılanların yuvalandığını ve sürekli evin içinde görüldüklerini belirterek, “Evimiz adeta yılan istilasına uğramış durumda. Yılanlar evin içerisinde dolaşıyorlar. Bazen yılanların duvar arasında veya çatıda süründükleri zaman seslerini duyabiliyoruz. Kendi olanaklarımızı kullanarak yılanları kovalamaya çalıştık. Ama 27 tane yılan öldürmemize rağmen yılanların sonu gelmiyor” dedi.

Tarım İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek yardım talebinde bulunduklarını ve ilaçlama yapıldığını belirten Ahmat Arslan, çaresiz olduklarını kaydederek, “Tarım İl Müdürlüğü’nün ilaçlama yapması da sonuç vermedi. İkinci defa yeniden müracaat ettim ve yetkililer bana ellerinden gelecek bir şeyin olmadığını söylediler. Şu anda ailemle birlikte geceyi sokakta geriyoruz. Traktör römorkunun içerisinde yatıp kalkıyoruz. Kullanabileceğimiz bütün eşyaları dışarıya çıkardık. Yılanların evin içerisinde defalarca görünmesinin ardından çocuklarım da ben de eve girmekten korkuyoruz” şeklinde konuştu.

Anne Nurten Arslan da yetkililerden yardım beklediklerini belirterek, “Evimizin her tarafında yılanlar yuva yapmış. Biz korkudan evimize giremiyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Yılanların çocuklarımı veya benimle eşimi ısırmasından korkuyorum. Yetkililerin bize yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

Arslan çiftinin en büyük çocuğu olan Hicran Aslan da yılanları gördükten sonra çok korktuğunu ve hastalandığını belirterek, “Her şeyden korkar oldum. Bu yılanların evimizi istila etmesinin ardından ruh sağlığım bozuldu” ifadelerine kullandı.

 Topkan Haber Ajansı