Türkiye geneli ortaöğretim kurumları sınavı (OKS) ve Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) büyük başarı elde eden Muş FEM dershanesi OKS’de Türkiye birincisi çıkarırken ÖSS’de ise il bazında 21 alandan 10 alanda birinci çıkararak geleneğini sürdürdüğünü bir daha ispatladı.

Muş Fem dershanesi Muş’ta bu yıl Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) 21 alandan 10 alanda il birinciliği elde etti. OKS’de Türkiye birincisi çıkarmanın yanında şimdi de Say-2 ham, Say-2 toplam, EA-2 toplam, EA-2 ekli, Say-2 Ekli Söz-1 ham, Söz-1 ekli, Söz-2 Ekli, Dil Ham, Dil toplam ve Dil ekli olmak üzere toplam 10 alanda il birinciliği elde eden Muş FEM Dershanesi bu başarının gururunu yaşıyor.

Muş FEM dershanesi öğrencilerinden Nafise Şeker Sayısal-2 ham, Sayısal-2 toplam, Eşit Ağırlık-2 ekli, Sayısal-2 eklide, Asude Karaaslan, Dil ham, Dil toplam ve Dil ekli de, Banu Gönültaş Sözel-1 ham, Sözel-1 ekli de, Hazal Tutuğ ise Sözel-2 ekli il birinciliği elde ettiler.

Kurulduğu günden bugüne kadar bir çok öğrenciye üniversite sınavı kazandırdığını belirten Muş FEM dershanesi yetkilileri, bu yıl da kazandırdıkları öğrenciler ile yine Muş’un gözdesi olduklarını kaydettiler.

Öğrenciler, eğitim anlayışı ve başarısı ile marka haline gelen FEM Dershaneleri, ilk tercihleri arasında olduklarını ifade ettiler. Başarılarında dershanenin disiplin anlayışı ve rehberlik sisteminin etkili olduğunu belirten il birincileri, başarının sırrının disiplin, azim, çalışma ve öğrenci rehberliğinde saklı olduğunu söylediler.

Muş FEM Dershanesi Müdürü Mustafa Erdinç, 21 alandan 10 alanda il birincisi çıkardıklarını açıklayarak bunun dershane ve Muş için büyük bir gurur olduğunun altını çizdi. Bu başarılarda şans aramanın yanlış olduğunu ifade eden Erdinç, “Şans küçük bir başarıyı ancak temsil edebilir. Bu başarı ile ilde kazanma sayısında büyük bir atış oldu ve ilin başarısında ciddi bir gelişme oldu” şeklinde konuştu.

930 bin öğrencinin girdiği OKS’de de Esmanur Fil ile Türkiye birincisini kazandırdıklarını hatırlatan Erdinç, önümüzdeki yıllarda başarılarına başarılar ekleyeceklerini de ifade etti.

 Topkan Haber Ajansı