Saray Mahallesinde kurulu olan baz istasyonu, çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Onlarca insanın baz istasyonundan hastalandığını söyleyen çevre sakinleri, bu istasyonun bir an önce şehir dışına alınmasını istiyorlar.

Defalarca müracaatlarının olmasına ve basında haberlerin çıkmasına karşılık, baz istasyonu konusunda hiçbir işlem yapılmadığını söyleyen çevre sakinleri, evlerinde huzur içerisinde oturamadıklarını ifade ettiler.

Çocuklarını sokağa çıkarmaya ve evlerinin balkonunda oturmaya çekindiklerini belirten mahalleli, başka bir şehirde olsa baz istasyonunu şehrin merkezine kurmazlardı dediler. Mahalle sakinleri; “Baz istasyonu senelerdir bizim mahallemizde kurulu bulunuyor. Bu istasyonun yaydığı dalgalar nedeniyle, birçok insan rahatsızlandı. Halen de rahatsızlananlar oluyor. Evlerimizde huzur içerisinde oturamıyoruz. Balkonumuza çıkamıyoruz. Çocuklarımızı dışarıya bırakmaya çekiniyoruz. Yetkililere müracaatlarımız olduğu halde ve ayrıca defalarca basında bu konu haber yapıldığı halde, kimse bununla ilgilenmedi. Başka bir şehirde olsa, bu baz istasyonunu şehrin merkezine kurmazlar. Bu istasyonun buradan kaldırılarak, şehir dışına çıkarılmasını istiyoruz. Mahalleli olarak bu isteğimizde haklıyız. Gazetelerde okuyoruz, televizyonlarda seyrediyoruz, baz istasyonu kurulmasın diye insanlar eylemler yapıyorlar, ama bizim şehrimizde yetkililer bu duruma seyirci kalıyorlar. Baz istasyonlarının zararları artık herkes tarafından bilinmekte, bunu bile bile halen bu istasyonu yetkililer nasıl şehrin merkezinde, bir mahallenin orta yerinde tutuyorlar. Yetkililerden bir an önce baz istasyonunun buradan alınarak, şehir dışına çıkartılmasını istiyoruz” dediler.

 Muş Ovası Gazetesi