Skip to main content

20 yıl aradan sonra aynı doktorda ameliyat oldu

Muş Haber Fotoğrafı

Muş İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mustafa Abanoz, 20 yıl önce Erzurum Numune Hastanesinde ameliyatını yaptığı hastası Ayten Özrtürkü 20 yıl aradan sonra yeniden Muşta ameliyat etti.

İstanbulda yaşayan Ayten Öztürk isimli hasta, İstanbulda ameliyatının gerçekleştirilemediğini ve bu sebepten dolayı 20 yıl önce kendisini ameliyat eden doktoruna ulaşmak için araştırma yaptığını söyledi.

Uzun bir araştırma yaparak Muş İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevini sürdüren Op. Dr. Mustafa Abanoza ulaşan Öztürk, Abanozun kendisini Muş Devlet Hastanesine davet etmesinin ardından Muşa gelerek başarılı bir şekilde ameliyatını gerçekleştirdi.

Ameliyatın ardından açıklamalarda bulunan hasta Ayten Öztürk, 20 yıl önce Erzurumda Mustafa Abanoz tarafından ameliyat edildiğini söyledi.

15 yıl önce İstanbula yerleştiğini belirten Öztürk, Ayağımda çok sorunlar, ağrılar oldu. İstanbulda doktorlara gittim köpük tedavisi oldum. İki ay önce kapalı ameliyat yaptılar ve başaramadılar. Ben bu ameliyatın olmadığını söyledim onlarda açık bir ameliyat önerdiler. Biraz dinlenmemin ardından yaptığımız araştırmalar sonucunda Mustafa hocaya ulaştık oda hemen hastamı alın buraya getirin dedi. Biz de İstanbuldan Muşa geldik. Şimdi durumum çok iyi ameliyatım başarılı geçti çok şükür iyiyim. Mustafa hocayla daha önceden diyaloğumuz vardı konuşuyorduk bir ara görüşmemiz kesildi daha sonra da işte nerede olduğunu araştırdık Muşta olduğunu öğrendik ve kendisiyle görüşüp buraya geldik. Kendisine çok teşekkür ederim çok başarılı bir doktor. Benim haricimde başka hastalarımızda vardı onun sayesinde iyileşip sağlıklarına kavuştular. Yine bizim hastalarımız var Mustafa hocanın yanına gelecekler. Gerçekten Muş Devlet Hastanesinin tüm personelleri hastalarla yakından ilgileniyorlar dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Mustafa Abanoz ise hastayı 20 yıl önce ameliyat ettiklerini, hasta damar hastalıkları nedeniyle yeniden rahatsızlanarak Muşa geldiğini söyledi.

Hastanın, kendisiyle irtibata geçerek Muşta ameliyat olmak istediğini belirten Ababoz, Hastamız İstanbulda gerekli müdahalenin yapılamadığını belirterek, bize başvurmak istediğini söyledi. Biz de hastanın Muşa gelmesi halinde gereken tedaviyi yapacağımızı Muş Devlet Hastanesinde hastaların gönül rahatlığı ile tedavi olabilecekleri ekipmanın, hekimlerin ve anjiyografi, açık kalp ameliyatı ünitesi, renkli doopler gibi ünitelerin olduğunu belirttik. İstanbuldan gelen hastamızın ameliyatını yaptık. Allaha şükür çok güzel geçti ve hasta bir kaç gün içerisinde yürüyerek taburcu olacak. Hastanın hekimine güvenmesi çok önemli. Bu nedenle biz de bütün sağlık tesislerimizde kaliteli sağlık hizmet vererek hastalarımızın güvenini kazanmaya çalışıyoruz şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri