Varto da kutlu doğum haftası nedeniyle bedava ekmek dağıtımı yapıldı. İlçede hayır sever vatandaşın işlettiği ekmek fırınında hayır sever esnaf hafta etkinliklerine yönelik duyarlılık göstermeye devam ediyor. Yaklaşık bir haftadan beri devam eden kutlu doğum etkinliklerinde düzenlenen programların yanı sıra vatandaş ve esnaflar da kendilerinden bir şeyler katma çabası içerisine girmiş durumda.

İlçede bedava ekmek dağıtımını duyan çoğunluğu çocuklardan oluşan gruplar ise fırına adeta akın ettiler. 3500 adet bedava ekmek dağıtımı yapan  Fırın ustası Muzaffer aydemir isimli vatandaş ise   çok huzur dolu bir işe kalkıştıklarını  ve bundan da büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Ekmek dağıtımı gerçekleştirerek kutlama etkinliklerine damgasını vuran Fırıncı esnafı Muzaffer Aydemir: “keşke imkanımız olsa daha başka şekillerde de boyle güzel verici şeyler yapabilsek. Burada sadece ihtiyacı olan insalar için deyil bu güzel gününe daha güzellik katmak amacıyla böyle anlam dolu bir hizmette bulunduk.  Tek diyebileceğim Varto ve tüm İslam aleminin kutlu doğum haftasının hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

Ekmek dağıtımı yapan fırından bedava ekmek alan vatandaşlar ise bu duyarlılığı sonucu hafta etkinliklerine anlam dolu bir hizmetle katkıda bulunan fırıncı esnafına teşekkürlerini ileterek bu yöndeki yardımların tüm esnafı kapsayacak şekilde yapılması gerektiğini savundular. Günaydın Muş Gazetesi