Kutlu Doğum haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Korkut’ta İlçe Müftülüğü tarafından Korkut Kaymakamlık Konferans Salonunda düzenlenen konferans katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Konferansa ilçe kaymakamı Ali Edip Budan, Muş İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, Belediye Başkanı Sait Elitaş, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Saygı duruşu İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Korkut İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, Bu haftada Peygamberimizin örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımaya olan ihtiyacı bir kez daha fark ediyoruz .Hz. Peygamberi sevmek ve onu örnek almak demek, onun,insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze t6aşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlakına göre şekillendirmek demektir diye konuştu.

         Slayt gösterisi ve Korkut Tan Köyü Yatılı Kuran Kursu örgencilerinin okuduğu ilahilerin ardından “İslam’da Aile ve Önemi adlı konferansını sunan İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, Ailenin çok önemli olduğunu, Peygamberimizin devamlı aile fertlerine ve eşlerine kibar ve nazik davrandığını, bırakın onları dövmeyi onları hiçbir zaman azarlamadığını, onlara şefkatle muamele ettiğini, belirttikten sonra şunları söyledi;” Eşleriniz sizin mahreminiz ve sırdaşınızdır. Onlara iyi davranın onları güzel sözlerle taltif edin. Peygamberimiz (s.a.v.) “Gündüz eşlerini dövüp gece onların koyunlarına girmeye çalışan erkeklere şaşıyorum” buyurarak onların bir meta olmadığını, Allah’ın birer emaneti olduğunu belirtti. Çocuklarınıza da iyi davranın, onların eğitimi ile kız-erkek ayrımı yapmaksızın ilgilenin. Milli ve dini terbiyeyi verin ve okuldaki durumlarıyla da ilgilenin.

     Kitap, gül, poster, hadis kartelası v.b. hediyelerin dağıtıldığı konferansın sonunda daire amirleri ve personele yemek ikram edilerek Kutlu Doğum haftasının canlı bir şekilde kutlanması sağlandı. Günaydın Muş Gazetesi