‘Leonardo Da Vinci Projeleri’ kapsamında hazırlanan ve Ulusal Ajans tarafından kabul gören ‘Genç Kızlara ve Kadınlara Hayatlarını Kolaylaştırıcı Meslek Edindirme Projesi’ kapsamında Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü idarecileri on beş gün süreli Avusturya gezisine çıktılar.

Varto Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü idarecilerinin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Ulusal Ajansta kabul edilen 9 bin 250 Euro’luk ‘Leonardo Da Vinci Projeleri’ kapsamında Avusturya’nın Fohstor kentinde gezi ve incelemelerde bulunulacak. Varto Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Başyardımcısı Mehmet Sever, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları Mehmet Şirin Tepe, Hıdır Yurdusev, Milli Eğitim Müdürü Yakup Yavaş’ı makamında ziyaret ederek gezi hakkında bilgiler aktardıktan sonra Avusturya’ya gitmek üzere yola çıktılar.

Gezi ile ilgili olarak bilgiler veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, “Genç kızlara ve kadınlara hayatlarını kolaylaştırıcı meslek edindirme projesi kapsamında amaçladığımız işsiz sayısının fazla olması, özellikle kadınlarımızın bu hayatın parçası olma dışında görülmesi ve sadece erkeklerin hayatın parçası olarak görülmesi bizi bu projenin yapılmasına teşvik etti. Bizlerin amacı, kadınlarımızı da hayata hazırlamak, meslek sahibi yapmak, artık sadece ev hanımı olmaktan ziyade, kendi hayatlarını idame edecek, bir mesleğe sahip olmaları için bu projeyi başlattık. Projemiz kabul görüldükten sonra hazırlıklar için çalışmalarımızı tamamladık. Önemli olan dönüşte bu proje kapsamında orada edineceğimiz izlenimleri, bilgileri, burada artık teoriden çıkarıp, hayata geçirmektir. Dileğimiz bu projemizin yöremizdeki kadınlarımıza ikinci bir iş, ikinci bir meslek edindirmelerinde faydalı olacaktır. Ben bu nedenle projeyi hazırlayan koordinatörümüz Mehmet Şirin Tepe’yi, desteklerini sunan başmüdür yardımcılarımız Mehmet Sever ve Hıdır Yurdusev’e diğer Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 Topkan Haber Ajansı