95-96 doğumlu genç yeteneklere Milli takımlar alt yapılarına yol göründü. U-14 Genç Milli takımlarına futbolcu kazandırmak için Muş’ta 1995-96 doğumlu genç futbolcular için seçmeler yapılacak. TFF Bölge Teknik Sorumlusu Alparslan Has ve TFF Futbol Geliştirme HİF sorumlusu Alparslan Tice tarafından yapılacak olan seçmelerin 30 Mayıs 2009 Cumartesi günü saat 10:00’da İl Gençlik Spora ait olan Suni Çim sahada yapılacağı belirtildi.

30 Nisan 2009 Cumartesi günü Saat 10:00’da Suni Çim Sahada yapılacak olan seçmeler 1995-96 doğumlu futbolcular arasında gerçekleştirilecek. Teknik Organizasyonu Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Sorumlusu Alparslan Has ve TFF Futbol Geliştirme Merkezi HİF Sorumlusu Alparslan Tice yönetiminde yapılacak olan seçmelere ilginin büyük olması bekleniyor.

Yapılması hedeflenen seçmelere yönelik ildeki yetenekli gençlerin keşf edilip Milli takımlara kazandırılması bakımından seçmeleri titiz bir şekilde yaparak İlin yetenekli gençlerini tespit ederek, Milli Takımlara kazandıracağız diyen Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme “HİF” Muş İl Sorumlusu Alparslan Tice en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma faydalı gençler olarak yetişmesi için oluşturmayı amaçladığımız bu programla “iyi futbolcudan önce topluma sağlıklı bireyler” yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Öte yandan günümüzde futbolun milyon dolarlarla ifade edilen bir sektör olması futbolu daha önemli bir hale getirmiştir. Burada yetişecek olan futbolcularımıza kazandıracağımız futbol ve hayat becerileri onların ilkeli birer sporcu olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden çocuklarının geleceğini futbolda ve bu yöndeki gelişimlerde gören ailelerimizin çocuklarına öncülük etmesini bekliyoruz. Seçmelere gelecek olan ve belirtilen şartlara uygun genç adaylarımız spor malzemeleri ile belirtildiği üzere seçmelere beklenmektedir dedi.

Milli Futbolcularımızdan ve HİF Sorumlusu Alparslan Tice yaptığı konuşmada son olarak seçmeler öncesi yetenekli gençlere ve ailelerine yönelik çağrıda bulunarak futbolda yükselişin hedeflerle ve bu yolda en büyük hedefin Milli takımlar adına başlangıç noktasında olduğunu vurgulayarak aileleri duyarlı davranmaya ve sağlanan bu fırsatı 30 Mayıs Cumartesi günü kaçırmamaya davet etti. Günaydın Muş Gazetesi