Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri ile bir araya gelerek, 2008–2009 eğitim öğretim yılı değerlendirmesini yapan İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, toplantıda özellikle eğitim alanında ilerleme kaydedilmesi için proje sunumuna ağırlık verdi ve okul müdürlerinden proje hazırlığı içerisinde olmalarını istedi.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 2008–2009 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda eğitim projeleri ile ilgili konular ele alınırken, mesleki eğitim alanında yapılan projelerin başarı ile sonuçlandığı bildirildi.

Okul Müdürleri ile bir araya gelen Bayraktar, toplantıda özellikle eğitim alanında ilerleme kaydedilmesi için proje sunumuna ağırlık verdi ve okul müdürlerinden proje hazırlığı içerisinde olmalarını istedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar başkanlığında gerçekleşen toplantıya Okul İdarecileri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı. 2008–2009 Eğitim-Öğretim yılı Değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul idarecilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 Toplantıda katılımcılara yönelik açıklamalarda bulunun İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, yeni müfredat gereği bütün okulların proje yapması gerektiğini belirterek, projeler ile okulların daha iyi seviyelere gelebileceğini dile getirdi. Bayraktar, önümüz deki yıl ilimizde kurulacak olan bilim sanat merkezi hakkında açıklamalarda bulunarak, bilim sanat merkezinin ilimize büyük katkı sağlayacağını söyledi. Bayraktar,“ Toplantıda yeni müfredat gereği bütün okullarımızın proje yapması gerekmektedir. İlimizde bulunan okullar arasında projesiz okul olmayacak. Ayrıca önümüzdeki yılda yine aynı şekilde proje ile bilim-sanat merkezi kurulacaktır. İlimizde mesleki Eğitim alanında yapılan proje çalışmaları başarı ile sonuçlanmıştır. Çok güzel örnekler sergilenmiştir. Projelerde Van Bölgesi Avrupa Birliği hibe projeleri bakımından bölge olarak seçilmiştir. İlimizde de “Hayat boyu öğrenme projesi” yapılmıştır.  Kurumlarımız, veli, öğretmen ve öğrencilerle ilgili bütün sorunlar masaya yatırılarak çözüm önerileri sunulacaktır” dedi. Günaydın Muş Gazetesi