Skip to main content

Tüm gözler Bakan Çağlayan`a çevrildi

Muş Haber Fotoğrafı

Dün Vali Bektaş’tan da olumlu sonuç almayan heyet umudunu Bakan Çağlayan’ın Muş’a gelişine ve kendisiyle yapılacak olan görüşmeye bağladı.

Bölgesel Amatör Lig’de Muş’u temsil eden Muş Şeker Spor Takımı yönetimi Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Deplasmanlı Amatör Lig olan BAL liginde mücadele eden il temsilcimiz Şeker spor destek arayışlarını sürdürüyor. Dün Vali Bektaş’tan da olumlu sonuç almayan heyet umudunu Bakan Çağlayan’ın Muş’a gelişine ve kendisiyle yapılacak olan görüşmeye bağladı.

Bölgesel Amatör Lig’de Muş’u tek takım olarak temsil eden Muş Şeker Spor Takımı destek bekliyor. Bölgesel Amatör Lig (BAL)’inde Muş adına mücadele etmek isteyen Şeker Spor için destek arayışları son hızıyla devam ederken takım yöneticileri Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyarete Şeker Spor Kulüp Başkanı Alaattin Akhan, Kulüp Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kürem, Yönetim Kurul Üyesi Mehmet İkbal Tuncer, Takım Antrenörü Hakan Okut, Takım Kaptanı Haşim Yamaç katıldı. Şeker Spor’un Muş’taki en iyi takım olduğu ve bu takımın profesyonel lige çıkması için gereken desteğe ihtiyacının duyulduğu belirtildi.

Muş’tan bir takım çıkarmak için daha öncede mücadele ettiklerini belirten Vali Erdoğan Bektaş, mevcut kaynakların yatırım için kullanıldığını ancak gereken destek için arayışlara gireceklerini belirtti. Muş futbolu için daha önce destek verdiğini ve sonuç alamadığını kaydeden Vali Bektaş, “Muş sporu için daha önce destek verdik. Sonuç alamadık. Bizde Muş sporunun, gençliğinin potansiyelini biliyoruz. Çözüm için ne gerekiyor ya da ne yapmamız lazım diye düşünüyoruz” dedi.


GÖZLER BAKAN ÇAĞLAYAN’A UMUTLAR VALİ BEKTAŞ’A BAĞLANDI

Bal (Bölgesel Amatör Ligi) liginde Muş’u temsile edecek olan Şeker Spor için Vali Erdoğan Bektaş’tan destek isteyen Şeker Spor Kulüp Başkanı Alaattin Akhan, tek umudun yine Vali Erdoğan Bektaş ve Bakan Çağlayan’da olduğunu söyledi.
Kulübün sorun ve sıkıntılarını dile getiren Kulüp Başkanı Akhan, yaptığı açıklamasında “Amaç spora hizmetse bize kulübü devir edin diyorlar. Diğer kulüplerin adının kapatılmaması için vaz geçemiyoruz. İmkânlarımız olursa bunun için çaba göstereceğiz. Çimento Fabrikasından 5 Bin TL destek aldık. Aidatlarımız var. Onlarla ufak tefek ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Kamuoyundan büyük bir baskı geliyor. Sanki takımı bırakacakmışız gibi görünüyor. Biz bu işi maddi ve manevi bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Ancak sizin verdiğiniz desteklerle biz bu aşamaya geldik. Valilik dışında kimse bizlere yardım etmedi. Bizim tek güvendiğimiz ve destek beklediğimiz yine Sayın Valimizdir. Bu nedenle bu Muş’un geleceği olan gençlerin önü açılmalıdır. Perşembe günü Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan geliyor. Kendisiyle görüşmek istiyoruz. Sayın Bakanımızdan destek istiyoruz. Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan Beyin Şeker Spora destek vereceğine inanıyoruz” dedi.

Öte yandan Muş Şeker Spor oyuncularının fedakar olduğunu belirten Kulüp Antrenörü Hakan Okut, bir sezon için en az 100 Bin TL ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Takım Antrenörü Okut, 100 Bin TL’lik meblağın gözde büyütülmemesi gerektiğini açıklayarak yaptığı konuşmasında “Bizim idarecilerimiz çok dürüstler ve dertlerini bir türlü anlatamıyorlar. Bizim şimdilik sadece 100 Bin TL’lik desteğe ihtiyacımız var. Bu destekle yılsonuna kadar ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğiz. 25 sporcumuz var. Fedakâr sporcularımız var. Sporcularımızın fedakarlığı bir tarafta ailelerinin onlardan beklentileri var” dedi.

F.DEMİR / MUSSPOR.COM

 F.DEMİR / MUSSPOR.COM

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

En az lise mezunu personel alınacak

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından, üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. En…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri