Dün Vali Bektaş’tan da olumlu sonuç almayan heyet umudunu Bakan Çağlayan’ın Muş’a gelişine ve kendisiyle yapılacak olan görüşmeye bağladı.

Bölgesel Amatör Lig’de Muş’u temsil eden Muş Şeker Spor Takımı yönetimi Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Deplasmanlı Amatör Lig olan BAL liginde mücadele eden il temsilcimiz Şeker spor destek arayışlarını sürdürüyor. Dün Vali Bektaş’tan da olumlu sonuç almayan heyet umudunu Bakan Çağlayan’ın Muş’a gelişine ve kendisiyle yapılacak olan görüşmeye bağladı.

Bölgesel Amatör Lig’de Muş’u tek takım olarak temsil eden Muş Şeker Spor Takımı destek bekliyor. Bölgesel Amatör Lig (BAL)’inde Muş adına mücadele etmek isteyen Şeker Spor için destek arayışları son hızıyla devam ederken takım yöneticileri Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyarete Şeker Spor Kulüp Başkanı Alaattin Akhan, Kulüp Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kürem, Yönetim Kurul Üyesi Mehmet İkbal Tuncer, Takım Antrenörü Hakan Okut, Takım Kaptanı Haşim Yamaç katıldı. Şeker Spor’un Muş’taki en iyi takım olduğu ve bu takımın profesyonel lige çıkması için gereken desteğe ihtiyacının duyulduğu belirtildi.

Muş’tan bir takım çıkarmak için daha öncede mücadele ettiklerini belirten Vali Erdoğan Bektaş, mevcut kaynakların yatırım için kullanıldığını ancak gereken destek için arayışlara gireceklerini belirtti. Muş futbolu için daha önce destek verdiğini ve sonuç alamadığını kaydeden Vali Bektaş, “Muş sporu için daha önce destek verdik. Sonuç alamadık. Bizde Muş sporunun, gençliğinin potansiyelini biliyoruz. Çözüm için ne gerekiyor ya da ne yapmamız lazım diye düşünüyoruz” dedi.


GÖZLER BAKAN ÇAĞLAYAN’A UMUTLAR VALİ BEKTAŞ’A BAĞLANDI

Bal (Bölgesel Amatör Ligi) liginde Muş’u temsile edecek olan Şeker Spor için Vali Erdoğan Bektaş’tan destek isteyen Şeker Spor Kulüp Başkanı Alaattin Akhan, tek umudun yine Vali Erdoğan Bektaş ve Bakan Çağlayan’da olduğunu söyledi.
Kulübün sorun ve sıkıntılarını dile getiren Kulüp Başkanı Akhan, yaptığı açıklamasında “Amaç spora hizmetse bize kulübü devir edin diyorlar. Diğer kulüplerin adının kapatılmaması için vaz geçemiyoruz. İmkânlarımız olursa bunun için çaba göstereceğiz. Çimento Fabrikasından 5 Bin TL destek aldık. Aidatlarımız var. Onlarla ufak tefek ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Kamuoyundan büyük bir baskı geliyor. Sanki takımı bırakacakmışız gibi görünüyor. Biz bu işi maddi ve manevi bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Ancak sizin verdiğiniz desteklerle biz bu aşamaya geldik. Valilik dışında kimse bizlere yardım etmedi. Bizim tek güvendiğimiz ve destek beklediğimiz yine Sayın Valimizdir. Bu nedenle bu Muş’un geleceği olan gençlerin önü açılmalıdır. Perşembe günü Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan geliyor. Kendisiyle görüşmek istiyoruz. Sayın Bakanımızdan destek istiyoruz. Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan Beyin Şeker Spora destek vereceğine inanıyoruz” dedi.

Öte yandan Muş Şeker Spor oyuncularının fedakar olduğunu belirten Kulüp Antrenörü Hakan Okut, bir sezon için en az 100 Bin TL ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Takım Antrenörü Okut, 100 Bin TL’lik meblağın gözde büyütülmemesi gerektiğini açıklayarak yaptığı konuşmasında “Bizim idarecilerimiz çok dürüstler ve dertlerini bir türlü anlatamıyorlar. Bizim şimdilik sadece 100 Bin TL’lik desteğe ihtiyacımız var. Bu destekle yılsonuna kadar ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğiz. 25 sporcumuz var. Fedakâr sporcularımız var. Sporcularımızın fedakarlığı bir tarafta ailelerinin onlardan beklentileri var” dedi.

F.DEMİR / MUSSPOR.COM

 F.DEMİR / MUSSPOR.COM