Gümüşhane’de yapılan Minikler Ferdi Boks Şampiyonasında ilimizi temsil eden boksörler Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde ederken, Antrenörümüz Seyrek, Baş Antrenör olarak Milli Takım’ın başına getirildi.

Boks’ta elde edilen dereceler yüzümüzü güldürdü. Türkiye Minikler Ferdi Boks Şampiyonasında ilimizi temsil eden boksörler birincilik, ikincilik ve üçüncülük ile kente döndüler. Başarılı boks antrenörümüz Şener Seyrek Milli Takım Baş Antrenörü oldu.

Gümüşhane’de yapılan Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına muş adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Dereceler ambargo koyan sporcularımızdan sonra Milli Takım Baş Antrenörlüğüne de boks antrenörümüz Şener Seyrek getirildi.

Boksta elde edilen başarı ile ilgili olarak Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “24 Haziran -01 Temmuz tarihleri arasında Gümüşhane de yapılan Türkiye Minikler Ferdi Boks Şampiyonasında ilimizi temsil eden Sporcular Alt Miniklerde 48 Kg.da Veysel Yiğit Türkiye 1 ‘si, 44,5 kg da Süphan Barlı Türkiye üçüncüsü, 56 kg da Mehmet Şimşek Türkiye ikincisi ve üst Miniklerde Resul Coşan 54 kg.da Türkiye ikincisi olup, 20 Temmuzda Sırbistan’da yapılacak olan Avrupa Okullar arası Boks Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Ayrıca İlimiz Boks Antrenörlerinden Şener Seyrek Boks Federasyonu tarafından Miniklerden sorumlu baş Antrenör olarak Milli Takımın başında görevlendirmiştir”

 Muşun Sesi Gazetesi