Muş Rekabet Kurumu Lisesi başarıya doymuyor. Geçtiğimiz hafta sonu Amasya’da düzenlenen Okullar Kros Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsilen katılan Muş Rekabet Kurumu Lisesi, Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Takım halinde Türkiye Şampiyonu olan Muş Rekabet Kurumu Lisesi, Amasya’da Şampiyonluk sevincini yaşadılar.

Milli Takım Antrenörü Aydın Koçlardan, ilimize daha yeni başarılar kazandırabilmek için performansımızı daha arttırdıklarını söyledi. Koçlardan ayrıca takım halinde Türkiye Şampiyonu olan sporcuların isimlerini şöyle sırladı, “2 Mayıs 2009 Amasya Okullar Kros Türkiye Şampiyonasında Serkan Çağlar, Fuat Koçlardan, Münür Koçlardan, Eyüp Demir, Hüseyin Gönül ve Yalçın Yalvarcı takım halinde birinci oldular. 3 bin metre yıldız erkeklerde Namık Kemal İlköğretim okulundan Vedat Ülker Türkiye ikinciliğini elde etti. 2 bin metre de bayanlarda Alparslan Kız YİBO Yağmur Solgun Türkiye dördüncülüğünü elde etti. İlimize ve Türkiye’mize bir birinden güzel başarılar kazandırabilmek için performanslarımızı daha da arttırdık. Çocuklarımız ilimize yine bir şampiyonluk daha kazandırdılar. Bundan sonraki yarışmalarda yine iddialıyız ve yine kazanacağız” dedi.

Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Türkan, Muş Rekabet Kurumu Lisesine bir kez daha teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Türkan, “2 Mayıs 2009 Amasya Okullar Kros Türkiye Şampiyonasında Rekabet Kurumu Lisesi takım halinde Türkiye şampiyonası olmuştur. Hepsine tekrar teşekkür ederek başarılarının devamını diliyorum. Hepside birer pırlanta gibiler. Geçen yıl dünya şampiyonluğu, bu yılda okullar arası Türkiye şampiyonluğunu elde ettiler. Ve bu gençlerimizin böyle başarılı olmalarında yardımcı olan Milli Takım Antrenörümüz Aydın Koçlardan’a teşekkür ediyorum. Avrupa’da ve dünyada tekrar kazanacaklarına inanıyoruz” dedi. Günaydın Muş Gazetesi