MUDOSK, yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini düzenli olarak gerçekleştiriyor. 2009 yılının ilk faaliyetini gerçekleştiren MUDOSK, 80 cm’lik karda Haspet Kalesi ile start aldı. Hafta sonu gerçekleştirilen kış faaliyeti zorlu bir tırmanış sonucu başarı ile tamamlandı. 2009 yılının ilk faaliyetini 80 cm’lik karda gerçekleştiren faaliyete Mudosk Başkanı Çağlayan ve Mudosk Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Vali Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar ve Türk Telekom İl Müdürü Nihat Kaya katıldı. Protokolun katılımıyla 80 cm’lik karda yapılan zorlu tırmanış yaklaşık olarak 4,5 saatte tamamlandı. Mudosk’un 2009 yılı ilk faaliyetine katılan Vali Bektaş, “Mudosk’un yapmış olduğu tırmanış zorlu ama zevkli geçti. Mudosk sporcularıyla gittik. Gerek tarihi mekanlar gerek spor amaçlı olsun bu faaliyetlerin yapılmasında fayda var. Bende kendi sağlığım için katıldım. Bu tür faaliyetlere herkesin katılmasını istiyorum, faaliyetler olduğu sürece de katılmayı sürdüreceğim” dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ MERT, “KARDA YAPILAN BU FAALİYET OLDUKÇA GÜZELDİ”
Mudosk’un 2009 yılı ilk faaliyetine eşlik eden İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, karda yapılan zorlu tırmanışın oldukça güzel geçtiğini belirterek bu tür faaliyetlerin düzenlenerek halkında katılması gerektiğini belirtti. Yapılan yürüyüşlerin insan sağlığı açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan İl Emniyet Müdürü Mert, doğada yapılan faaliyetlerin daha çok anlam ifade ettiğini söyledi. Mert, “karın çok olmasından dolayı zorlu ve güzel bir yürüyüş oldu. Yapılan bu tür faaliyetler oldukça önemlidir. Her kesime açık olan bu tür faaliyetlerin olmasında fayda var. Mudosk Yönetim Kurulu ve Sporcuları değil herkesin ilgi göstermesini istiyoruz. Tamamen kontrol ve tecrübe dâhilin de yürüyüş yapmak çok farklıdır. Tırmanışı düzenleyenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÇAĞLAYAN, “HER HAFTA PROGRAM AKIŞIMIZ DEVAM EDECEKTİR”
Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulubü olarak faaliyetlerin sürekli olarak yapıldığını belirten MUDOSK Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Çağlayan, yurt içi ve yurt dışı faaliyetlere gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. 2009 yılının ilk faaliyetine eşlik ederek ilgi gösteren Vali Erdoğan Bektaş`a İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert`e İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar’a Birçok faaliyetimiz de bizlere destek olan, Mudosk’un yanın da olan Türk Telekom İl Müdürü Nihat Kaya’ya ve Telekom Emlak uzmanı Hanifi Öncel’e teşekkür dileklerinde bulunan Çağlayan, Mudosk’un hafta sonunda yapacağı faaliyetlere herkesin katılmasını beklediğini. “Mudosk olarak yaptığımız bütün çalışmalar planlı ve programlı olarak gerçekleşmiştir. Yapılacak diğer faaliyetlerimizde aynı şekilde Mudosk Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim kamplarına katılmış sporcularımızın eşliğinde yapılacaktır. Bilgi ve tecrübe doğrultusunda hareket edilecektir. Her yıl yaptığımız yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimize çok sayıda sporcu katıldı. Kış faaliyetlerimiz her hafta düzenli olacaktır.

Tırmanışa Mudosk Genel Sekreteri, Abit Oruç, Mali sekreter E.Semet Vurar, Yön. Kurul Üyeleri Ayhan Özmen, Abdullah Yazıcıoğlu, Mudosk denetleme kurulu başkanı Mahmut sönmez ve Abdulmenaf Başak katılmışlardır. Öte yandan 80 cm’lik karda yapılan zorlu tırmanışın ardında Orhan Özmen’e ait olan bağ evine geçen Vali Erdoğan Bektaş, Mudosk Sporcuları ve diğer kurum amirleri organizesi Telekom İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekten sonra gezi sona erdi.

 Şahin Şahin