Tekerlekli Basketbol Birinci Liginde mücadelesini sürdüren ve son karşılaşmada rakibine mağlup olmaktan kurtulmayan ekibimiz ikinci lige düşmenin üzüntüsünü yaşıyor. Türkiye Tekerlekli Basketbol Birinci Liginde 2 yıldır mücadelesini sürdüren muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı son müsabakada kendi saha ve seyircisi önünde Samsun’a 46-43 mağlup olarak kümeye düştü.

Sezona kötü bir başlangıç yapan ve bir türlü istenilen performansı sergileyemeyen ekibimiz bağıra bağıra kümeye düşmenin üzüntüsünü yaşıyor. Tehlikenin haftalardır belirgin olması, salondan dolayı serzenişte bulunan sporcuların haklı olduğunu gözler önüne serdi. İlk defa bu yıl değiştirilen salon zeminin tekerlekli basketbol için müsait olmadığını öne süren sporcular, “geçmiş yıllarda kendi sahamızdaki müsabakalara avantajlı çıkıyorduk. Ancak bu yıl zeminin azizliğinden dolayı kendi sahamızda da kazanamaz olduk. Rakiplerimiz bizden çok daha avantajlı ve olanaklı olarak ligde mücadele ettiler. Tüm çaba ve gayretlerimiz ligde kalmamıza yetmedi. Sezon başından beri gerek sporcu transfer edemediğimiz, gerekse de salon zeminindeki sorunu giderilmemesi sıkıntılarımızı katlayarak son müsabakalara kadar getirdi” dediler.

Pazar günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda Samsun ekibini ağırladıklarını ve bu maçtan da galip ayrılmak istediklerini ancak bunu başaramadıklarını ifade eden Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Kaptanı Bedri Korkmaz, uzun lig maratonunda yalnız kaldıklarını ve olanaklarının kısıtlı olduğunu belirterek, özellikle ligin ikinci döneminden itibaren can çekişmeye başladıklarını, umutları son müsabakaya kadar taşıdıklarını ancak başarılı olamadıklarını söyledi.

Muş’un profesyonel ligdeki tek takımın engelliler basketbol takımı olduğunu ancak bunun da artık birinci lig değil, ikinci ligde olduğunu kaydeden Korkmaz, imkansızı gerçekleştirerek bugünlere geldiklerini sürdürmek için çok çaba sarf ettiklerini ancak muvaffak olamadıklarını belirtti. Takımın kümeye düşmesinden dolayı çok üzgün olduklarını belirten Korkmaz, Muş halkından özür dilediklerini ve bugüne kadar destek verdikleri içinde teşekkür ettiklerini ifade etti.

Korkmaz, özellikle Eyüp Albay’ın, Murat Albay’ın takıma çok destek verdiğini ve lig boyunca takımın yanında yer aldıklarını desteklerinden ötürü takım adına çok teşekkür ettiğini ifade ederek, Bedensel Engelliler Basketbol Takımına destek veren, “maçlarda yanımızda yer alan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi