Karayolları Bölge Müdürlüğü, Muş-Bitlis karayolunda duble yol çalışmalarını sürdürüyor. Güzergahta seyir eden sürücülerin yol yapım çalışmalarının olduğu bölgede daha dikkatli olmaları gerekir.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri Muş-Bitlis Karayolunda duble yol çalışmalarına başladılar. geçen yıl yapılan duble yol çalışmalar Güroymak sınırına kadar tamamlanmıştı. Şeker Fabrikasından Hasköy ilçesine kadar olan bölümde başlatılan duble yol çalışmalarının tamamlanmasından sonra ulaşımın daha rahat bir şekilde sağlanacağı kaydediliyor.

Yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğü bölgede ekipler, dolgu ve alt yapı malzemeleri için bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Duble yol çalışmalarının tamamlanmasından sonra Muş-Bitlis karayolunun çok geniş ve sürücüler için uygun bir hale geleceği bildirildi.

Karayollarının başlatmış olduğu çalışmalardan memnun olduklarını belirten sürücüler, daha kaliteli ve daha geniş yollarda araç kullanmaktan memnun olduklarını vurguladılar. Karayolları 11 Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan bölünmüş yol yapımı çalışmaları sürüyor. 2008 yılı içerisinde 19 km yol yapımı gerçekleştirilecek olan ekipler Şeker Fabrikasından Hasköy ilçesine kadar olan bölümde çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan çalışmalar olduğu için herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını belirten sürücüler ise, “biz çalışmalardan hiçbir zaman rahatsızlık duymadık. Yeter ki sürücüler karşılıklı olarak dikkatli olsun. Yapılan yollar bizim için hizmettir. Biz daha iyi daha rahat yollarda araç kullanmak istiyoruz” dediler.

2008 yılında gerçekleştirilecek olan yatırımlara önem veren Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, “Bölge Müdürlüğümüz tarafından başlatılan bölünmüş yol yapımı çalışmalarına başlandı. 2008 yılı içerisinde 19 km yol yapımı gerçekleştirileceğiz. Yapım aşamasında olan bölgeler ise Hava alanı yolu ve karayolları sınırları içinde olan köprülü kavşaklar ve ana yolların bakım ve onarımı olacak” dediler.

 Muşun Sesi Gazetesi