Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Bölgesel Futbol Antrenör Gelişim Seminerini Şükrü Vurar ve Suat Gülşen anısına Muş’ta gerçekleştirdi. Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri Muş’ta gerçekleştirildi. Türkiye Futbol Federasyonunun “Türkiye Futbolu Kucaklıyor” sloganı gerçekleştirilen semineri Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği düzenledi.

TÜFAD (Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği ) üyelerine yönelik her iki yılda bir yapılan Gelişim semineri Muş’ta düzenlendi. Zümrüt Otel Konferans salonunda yapılan seminere Türkiye Futbol Federasyonu Van Bölge Müdürü Fatih Tekbudak Bölge sorumlusu Alparslan Has, TÜFAD İl Başkanı Selami Yatcı, Bitlis ve Bingöl amatör spor kulüpleri antrenörlerinin yanı sıra, Muşlu antrenörler ve bazı kulüp başkanları katıldı.

Bir süre önce geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Şükrü Vurar ve geçen hafta yaşamını yitiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurucu üyesi Suat Gülşen’in isimleri seminere verildi. Muş’taki sporun gelişmesi için büyük gayret ve emeği olan Şükrü Vurar ve Suat Gülşen’in anısına düzenlenen Antrenör Gelişim Semineri spor camiasında memnuniyet yarattı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda ilk söz alarak kürsüye çıkan Türkiye Futbol Federasyonu Van Bölge Eğitim Sorumlusu Tüfat Başkanı Alparslan Has yaptığı konuşmasında Tüfad semineri ile varılması planlanan asıl amacın iki yılda bir yapılan bölgesel gelişim seminerlerde antrenör arkadaşlarımızın eksik konulardaki bilgilerini tamamlamak son çıkan bilgileri antrenörlere aktarmak, birliktelilerini sağlamak, bir araya gelmek, spordan kopmamalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Muş Şube Başkanı Alparslan Has Antrenör Gelişim Seminerinde yaptığı konuşmada sporun daha yaygın ve geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Has, Muş’ta sporun daha fazla ilgi görmesi için antrenörlerin elit sporcular yetiştirmesini ve bunun da teşvik edici olduğunu ifade etti.
Yeniden birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve katılımdaki sayıdaki artıştan dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Has İnşallah seminer faydalı geçer sizlere bi katkımız olur. Futbol federasyonu biliyorsunuz Van bölge müdürlüğümüz var. Bize bağlı 4 tane ilimiz var. Van, Muş, Bitlis, Hakkari bu illerdeki hem antrenörlerimize hem futbol kulüplerimize katkıda bulunuyoruz. Gerek idari konularda gerek teknik konularda geçen seminerde belirtim ve bu seminerde de belirtmek ihtiyacını duyuyorum. Değerli arkadaşlarımız şimdi biliyorsunuz futbol her gün gelişiyor bilimselleşiyor her gün yenilikler katılıyor, futboldaki bilgilerimize. Sizden tek isteğim biz Van bölge müdürlüğü olarak her zaman sizin yanınızdayız. Ben kendimi Türk futboluna adamış olan birisiyim. Futbolla ilgili bütün gelişmeleri takip ediyorum. Futbol federasyonundan olsun dışardan olsun üsteki büyük hocalarımızdan olsun sürekli bilgi temasındayım. Bize gelen bütün bilgileri sizlere her zaman vermeye hazırım yeter ki bir telefon açın. Bizlere ulaşın gelin bir çayımızı için isterseniz telefonla bile bilgi verebiliriz. İçinizde birkaç arkadaşlarımız var. Onlara antrenman programı gönderdik CD gönderdik alt yapı çalışmalıyla ilgili katkılar sağladık. Bundan sonrada katkı sağlamaya devam edeceğiz. Elimizden geldiği kadar gücümüzün yettiği kadar sizlere faydalı olmaya çalışacağız. Eğer biz bilgi bakımından kendimizi geliştirebilirsek çalıştırdığımız oyuncu gurubuna genç oyuncu grubuna çok büyük katkılar sağlarız. Oyuncuların yetişmesi konusunda çok büyük adımlar atmış oluruz şeklinde konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Temsilcisi Fatih Budak seminerde yapmış olduğu konuşmada federasyonun Muş için iyi şeyler düşündüğünü, Muş’a önem verdiğini ve çalışmalarında bu doğrultuda yapıldığını belirtti.
TÜFAD Antrenörleri Bölgesel Gelişim Seminerine katılanlara program sonucunda antrenörlük sertifikası verildi.

 Muşun Sesi Gazetesi