İl genelindeki cami ve Kur’an Kurslarında yaz dönemi kursların açılışını yapan Müftü Şeker, kursların din eğitimi alanında önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Muş İl Müftülüğü tarafından il genelindeki tüm cami ve Kur’an kurslarında yaz dönemi Kur’an Kursları başladı.

Merkez Yeni Camide İl Müftüsü Dursun Ali Şeker tarafından yapılan açılış merasimine çok sayıda öğrenci, velileriyle beraber katıldı. Açılış merasiminde konuşan il Müftüsü Dursun Ali Şeker Diyanet İşleri Başkanlığınca Bütün Türkiye’de açılan Yaz Kur’an Kurslarının din eğitimi ve Kur’an öğretimi alanında büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade etti.

Muş Merkez belde ve köylerinde 149 Cami ve 18 Kur’an Kursunda 23 Haziran-22 Ağustos 2008 tarihleri arasında eğitim ve öğretime devam edecek olan 9 haftalık Yaz dönemi Kur’an Kurslarının çocukların Allah(cc)’ı ve Peygamber(SAV)i tanıyan, vatanının milletini bayrağını seven, anne babasına hürmet eden, büyüklerini sayan, küçüklerini seven bir vatandaş olarak yetişmesinde çok büyük katkısı olacağının altını çizen İl Müftüsü Dursun Ali Şeker vatandaşlardan çocuklarını yaz dönemi kurslarına göndermelerini istedi.

Öte yandan İl Müftülüğünden alınan bilgilere göre bu yıl Yaz Kur’an Kurslarında görev alacak bütün personel Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Yaz Kur’an Kursları eğitimine yönelik olarak hazırlanan ve 8 DVD’den oluşan Görsel İşitsel Materyal seti II’yi 5 günlük bir seminer çerçevesinde izleyerek Yaz Kursları öncesi yeni eğitim sistemi hakkında geniş bilgi edindiler.

İl Müftülüğü tarafından vatandaşlarımızın kız erkek ayırımı yapmaksızın ilköğretim 5.sınıfı bitiren çocuklarını karne ve nüfus cüzdanı fotokopileriyle birlikte en yakın cami veya Kur’an kurslarına getirip görevlilere kayıt yaptırması istenmektedir.

 Muşun Sesi Gazetesi