Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi acil servisinde nöbete gelmeyen Doktor Gökhan Vural hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi. Vatandaşlar 3 gün boyunca acil servise doktorun uğramadığını iddia ettiler.

Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin acil servisinde doktor sıkıntısı yaşandı. Alınan bilgilere göre 3 gün boyunca acil servisin doktorsuz kaldığı ve hastaların tedavi olmak için Devlet Hastanesi acil servisine gitmek zorunda kaldığı bildirildi.

Konu ile ilgili görüşünü aldığımız Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Muhammed Arap, acil servisin doktorsuz kaldığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu ancak Pazar günü nöbeti devralması gereken Doktor Gökhan Vural’ın göreve gelmediğini ve yerine Başhekim Yardımcısı Adnan Şener’in acil serviste görev aldığını belirtti.

Cuma gününde itibaren acil serviste doktor olmadığı için tedaviye gelen hastaların çareyi Devlet Hastanesi acil servisine gitmekte bulduğu yönünde alınan şikayetler üzerine makamında gazetecilere bilgi veren Başhekim Muhammed Arap, acil serviste 4 doktorun görev yaptığını ve bu sayının Cuma gününden itibaren 5’e çıktığını ifade etti. Arap, acil serviste doktor olmadığı yönündeki iddiaların tamamen bir komplo olduğunu ancak Pazar günü nöbeti devralması gereken Doktorun görev yerine gelmediğini ve hakkında gerekli soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

Pazar günü nöbete gelmeyen Doktor Gökhan Vural’ın yerine Başhekim Yardımcısı Adnan Şener’in acil serviste hasta tedavilerine başladığı kaydedilirken, Başhekimliğin nöbete gelmeyen doktor hakkında savunma istediği de alınan bilgiler arasında.

Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 3 gün boyunca doktor olmadığını iddia eden hastalar arasında adını açıklamadığız bir vatandaş, aniden fenalaşan çocuğunu tedavi için acil servise getirdiğini ve burada doktor olmadığı için Devlet Hastanesi acil servisine gitmek zorunda kaldığını kaydederek, burada yapılan tedavisinden sonra apandisit ameliyatı yapıldığını söyledi.

 Muşun Sesi Gazetesi