Muş Devlet Hastanesi’nde yıllardır eksikliği hissedilen birçok hastanın yolda hayatını kaybetmesinin nedenlerinden biri olan Tomografi cihazı, yaklaşık bir yıldır hizmet veriyor. Muş Devlet Hastanesi’nde yaklaşık bir yıldır hizmet veren Tomografi cihazlarının son teknoloji hizmetlerine sahip olduğunu belirten Radyoloji uzmanı Dr. Köksal Atalay, “Bu özellikteki cihazlar Türkiye’de şuanda sadece üniversite ve eğitim hastanelerinde bulunmaktadır” dedi.


Röntgen cihazının ihalesinin de en kısa zaman da yapılacağını söyleyen Dr. Köksal Atalay, “Bu bölümümüzü de eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde Muş Halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.


Hastanede bulunan Tomografi cihazları hakkında bilgi veren Radyoloji uzmanı Dr. Köksal Atalay, Toshiba Asteion/VP spiral Bilgisayarlı Tomografi, Shimadav SSU–2200 renkli Dopplar ultrasonografi, Hologic marka kemik dansitometre cihazlarıyla hizmet verdiklerini söyledi.


Acil hastalar dahil günlük ortalama 135 hastanın çekimi yapıldığını belirten Dr. Atalay, “acil hastalar dahil günlük ortalama olarak 70 adet Tomografi, 50 adet Ultrasonografi, 15 adet te Kemik Dansinometre çekimi yapılmaktadır” dedi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL