Muş Sebze Hali’nde bulunan 28 dükkan, araç giriş-çıkışlarına engel olduğu gerekçesiyle Muş Belediyesi tarafından yıkıldı. Muş Sebze Hali’nde araç giriş-çıkışına ve temizlik yapılmasına engel olduğu için yıkılan dükkanların işletmecileri boş bulunan dükkanlara nakledildi. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Necmettin Dede, hal esnafının da böyle bir çalışma talebinde bulunduğunu söyledi. Dede, “Sebze halinin orta kısmında bulunan dükkanlar, halin giriş çıkışlara mani oluyordu. Ayrıca ekiplerimiz de temizlik işlerini yapamıyordu. Sebze halinde bulunan esnaflarda bizden böyle bir hizmet bekliyordu. Biz sebze halinde bulunan 28 adet dükkanın yıkımını yaptık ve o dükkan işletmecilerine de boş bulunan yerlere naklettik. Şu anda sebze haline giriş, çıkış ve temizlik işleri daha güzel bir şekilde işliyor. Sebze haline giren vatandaş da, o çirkin manzaradan kurtulmuş oldu” şeklinde konuştu.


Sebze halinin yetersiz geldiğini de ifade eden Belediye Başkanı Necmettin Dede, Muş’un bazı yerlerine semt pazarlarının kurulacağını da bildirerek, “İlk etapta Zafer Mahallesi’nde semt pazarı kurmayı düşünüyoruz. Bu pazarların rağbet görmesi halinde değişik noktalara da kuracağız” dedi.


Sebze Hali’nde komisyonculuk yapan Tekin Ergün ise, kendilerinin belediyeye müracaat ettiklerini açıkladı. Ergün, hale araç giriş çıkışında çok sıkıntı yaşandığını anlatarak, “Temizlik de güzel yapılmıyordu. Birkaç esnaf biraraya gelerek belediye başkanına durumu anlattık. Sağ olsunlar ricamızı geri çevirmediler ve kısa sürede bu sorunumuzu da giderdiler” diye konuştu. Haber: Kadir Tunç

 NULL