Muş Devlet Hastanesi’nde röntgen çekimlerinde yaşanan yoğunluk sebebiyle vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kalırken, hastane yönetimi sorunun çözümlenmesi için çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Devlet Hastanesi’ndeki röntgen cihazlarının eski olması ve röntgen çektirmek için yoğunluk yaşanması sebebiyle aksaklıklar meydana geldiği bildirildi. Acil Servis’e ait röntgen cihazının çalışmaması sebebiyle hastanede bulunan iki cihazdan birinin acil servise tahsis edilmesi ve hastanenin tüm röntgen işlemlerinin tek cihazda yapılmasının beraberinde sorunları da getirdiği belirtildi.

Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Biyokimya Uzmanı Dr. Mustafa Altaş, hiç bir sorunun üstünü kapatmak niyetinde olmadıklarını, aksine sorunu çözmek için üstüne gideceklerini söyledi. Aktaş, hastanedeki röntgen cihazlarının çok eski olduğunu ve yeni cihazların alınması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler yapıldığını belirtti. Dr. Mustafa Altaş, bakanlıktan yeni cihaz için söz aldıklarını ve bunlar gelene kadar geçici de olsa sorunu çözmek için cihaz kiralamayı planladıklarını söyledi. Altaş, “Hastanemizde sadece röntgen bölümü değil. İki ayrı sorunumuz daha var. Hastanemizde röntgen ünitesi asansör ve çöp sorunu bulunmaktadır. Ancak biz bu sorunları da çözmek için çalışma başlatmış durumdayız. Biz sorunların üstünü kapatarak değil, çözüm bulma prensibi ile çalışıyoruz. Bu sorunları da çözeceğiz. Acil servis ve ameliyathanelerimizin tamamen hizmete girmesinin ardından bu üç sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacağız” dedi.

Röntgen ünitesinde yaşanan yoğunluk sebebiyle şikayetçi olan vatandaşlar ise sorunun biran önce giderilmesini beklediklerini söyledi. Röntgen çektirmek için uzun süre beklemek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, “Hastanede işlemler büyük ölçüde hızlı yürümektedir. Ancak röntgen ünitesi için bunu söylemek mümkün değil. Acil servis dışında hastanenin tüm röntgen yükünün bir cihaz üzerinde olması sebebiyle yoğunluk yaşanıyor. Bunun için de hastalar uzun süre bekliyorlar” ifadelerini kullandı. NULL