Muş İl Sağlık Müdürlüğünce Sağlık Hizmetlerinde kaliteyi arttırmak amacıyla göreve yeni başlayan personellerin hastaya yaklaşım, iletişim ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu konularını içeren bir eğitim programı uygulandı.

İlimiz Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine 4-B Sözleşmeli statüsünde yeni göreve atanan sağlık personellerinin Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Tekin Güler tarafından etkin eğitim teknikleri kullanılarak (dikkat testi,Power-point Sunusu vb.) oryantasyon ( Uyum ) eğitimlerini sunmaya başladı.

Yapılan eğitim programı dahilin de yeni göreve başlayan personellere hasta ve yakınlarına profesyonelce yaklaşmanın ve iletişimi iyi bilmenin önem taşıyan noktalarına yönelik açıklamalarda bulunan Güler,sağlık hizmetlerinde kaliteyi ve dolayısı ile hasta memnuniyetini önemseyen bir çalışma sergilemeliyiz. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında kanunun getirdiği sorumluluk ve ödevleri, bizlere konan hakları ve yasakları iyi bilerek görev yapmamız durumunda görevlerimiz ile ilgili daha az sıkıntı yaşarız dedi.
 Günaydın Muş Gazetesi