Muş Devlet Hastanesinde hizmet alımı ihaleleri kapsamında çalıştırılan personeller 2 aydır maaş alamıyor. Yemek, otomasyon ve güvenlik işlerinde çalışan ve 2 aydır maaş alamayan personelin mağdur olduğu kaydedildi.

Yemek alım işi ihalesi kapsamında çalıştırılan 30, otomasyon işinde çalıştırılan 60 ve güvenlik işinde çalıştırılan 36 işçi 2 aydır maaş alamıyor. Devlet Hastanesine hizmet işi alımı ihalesi ile ilgili olarak Bakanlıktan ödenek gelmediği için ihaleyi alan firmaların personele maaş ödeyemediği kaydedilirken, mağdur olan personeller ise hastane yönetimine tepki gösterdiler.

2 aydır çalışan ve maaş alamayan personel, hastane çalışanlarının maaşlarında herhangi bir aksaklık olmadığı ve bunun yanında döner sermayeden de faydalandıklarını kaydederek, birçok personelin sabah işe gelecek yol arpası dahi bulamadığını, ekmek parasına muhtaç olduklarını, kirasını dahi ödeyemeyen personelin ev sahipleri ile kavgalı olduklarını söylediler.

Bakanlıktan ödenek gelmediği için firmalara ödeme yapamayan hastane idaresi, sorunun çözümü için bakanlığın ödeme yapması gerektiği görüşünü savundular.

 Muşun Sesi Gazetesi