Hasköy İlçesinin girişinde bulunan ve belediyeye ait olan arsa Hasköy Belediye Başkanı Zihni Sayan tarafından Hasköy Kaymakamlığı’na hibe edildi. İlçeyi ziyaret eden Vali İbrahim Özçimen, Hasköy halkının son derece duyarlı ve devletten yana tavır sergilediğini belirtti. 
 
 Belediyenin hibe ettiği arsayı yerinde gören ve incelemelerde bulunan Vali Özçimen, daha önce okul yapımı için yer talebinde bulunduklarını ve belediyenin kendilerine yardımcı olduğunu hatırlatarak; “Hasköy halkı ilçesine sahip çıkıyor. Devletini destekliyor. Okul için yer istedik hemen tahsis ettiler. Türkiye’nin seçkin ilçelerinden biri haline gelen Hasköy’ün bu özelliğini herkesin örnek alması gerekir” dedi. 
 
 Vali İbrahim Özçimen, Hasköy Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güngör ile birlikte belediyeye ait arsada incelemelerde bulunan Hasköy Belediye Başkanı Zihni Sayan, belediyeye ait olan arsanın Hasköy Kaymakamlığı’na bağışlandığını ve Hasköy Kaymakamlığı’nın burada sağlık ocağı yaptırmasının ilçeye büyük fayda getireceğine işaret etti. Haber: Emrullah Özbey NULL