Malazgirt ilçesi Şehir Stadyumu’nun harabeyi andırdığını belirten Malazgirt Spor Kulübü Başkanı İsmail Türeli, 1974 yılında yapılan stadyuma o tarihten bu yana hiçbir bakım yapılmadığını söyledi.

Malazgirt Şehir Stadyumu sorunlarla boğuşuyor. Duvarı yıkılan ve soyunma odalarında su akmayan Malazgirt Şehir Stadyumu’nun acilen bakıma alınması gerektiğini söyleyen Malazgirt Spor Kulübü Başkanı İsmail Türeli, sahanın zeminin de futbol oynamaya elverişli olmadığını söyledi. Ülke genelindeki bütün stadyumların sentetik çim haline dönüştürüldüğünü vurgulayan İsmail Türeli, Malazgirt Şehir Stadyumu’nun da bir an önce sentetik çim sahaya dönüştürülmesi gerektiğini belirtti.

Konuyu Vali Erdoğan Bektaş’a ilettiğini ve Vali’nin bu konuyla ilgileneceğini belirttiğini söyleyen Türeli; “1974 yılında Malazgirt’e bir şehir stadyumu yapıldı ve o günkü imkanlar ölçüsünde yapımı gerçekleştirildi. O günden bu yana stadyuma bir çivi dahi çakılmadı. Şu anda çevre il ve ilçelerde bütün stadyumlar sentetik çim haline getirildi. Oysa bizim stadyun duvarımız yıkılmış, soyunma odalarında su akmıyor ve zemin de futbol oynamaya elverişli değil. Bunları defalarca dile getirdim ama hiçbir çalışma yapılmadı. Son olarak Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş spor camiası ile bir toplantı düzenledi ve o toplantıda sorunları kendisine anlattım. Sayın Valimiz de konuyla ilgileneceğini ve gerekenin yapılacağını söyledi” dedi.

Malazgirt’te sportif faaliyetlerin çok eskilere dayandığını söyleyen Türeli; “Her yıl 26 Ağustos tarihinde çevre il ve ilçelerin takımlarının katıldığı turnuvalar düzenlenir. Böyle güzel bir turnuvanın düzenlendiği Malazgirt’te böyle bir stadyum yakışmıyor. Turnuvaya katılan sporcular stadyumdan şikayetçileri, stadyumun onarılmaması halinde turnuvaya katılacak takım bulamayacağız” diye konuştu.
 Topkan Haber Ajansı