Bulanık ilçesine Bağlı Erentepe beldesinde ikamet eden Ahmet Kisak (36), adlı vatandaş ameliyatı için gereken parayı bulmak için yetkililerden yardım bekliyor.

1992 yılında geçirdiği kaza nedeniyle ayağında sakatlanan ve o günden beri sürekli tedavi gören Ahmet Kisak, tükenme noktasına geldiğini belirterek yetkililerden kendisine yardım etmelerini istedi. Bugüne kadar gerekli yerlere müracaatta bulunan, ancak bir sonuç alamayan 36 yaşındaki Ahmet Kisak burnunda olması gereken ameliyatı için kaymakamdan yardım istedi.

Özürlü olan ve devletten 3 ayda bir özürlü maaşı alan Kisak, aldığı maaşın ilaç parasına bile yetmediğini dile getirerek, elinde doktor raporu olduğunu ve acilen burnundan ameliyat olması gerektiğini söyledi. Kisak; “1992 yılında ağrıda geçirdiğim trafik kazası nedeniyle sakatlandım. İş göremez durumdayım. Elimde raporlarım da var. Bu nedenle 2002 yılından beri özürlülük maaşı alıyorum. Altı nüfusa bakıyorum. 3 çocuğum okula gidiyor. 3 ayda bir aldığım özürlü maaşını evimin geçimine mi harcayayım yoksa tedavi giderlerine mi? Aldığım para ilaçlarımı karşılıyor. Ne yapacağımı nasıl geçimimi sağlayacağımı şaşırdım” dedi.

Acilen burnundan ameliyat olması gerektiğini de dile getiren Ahmet Kisak, tedavi giderleri için Bulanık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na raporuyla birlikte dilekçe verdiğini fakat dosyasının ret olduğunu söyleyerek; “Acilen burnumdan ameliyat olmam gerekir. Bu yönden Muş Devlet Hastanesi’nden almış olduğum raporum var. Maddi imkanım olmadığı için ameliyat olamıyorum. Tedavimin bir kısmını karşılamak için Bulanık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na raporumla birlikte dilekçeyle başvurdum. Fakat dilekçem kaymakam bey tarafından ret edildi. Ne yapacağım nereye başvuracağımı şaşırdım. Devlettin bize verdiği bir hak varsa niye bize verilmiyor. Bunu anlamış değilim. Her şeyimi araştırabilirler neyim var ki bana bir şey verilmiyor. Evime kuru ekmek bile zor götürüyorum. Benim gibi durumu ortada olan birine bile bu tür yardımlar yapılmıyorsa o zaman bu tür yardımlar kimlere veriliyor. Ameliyatım için acilen yetkililerden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı