Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün işbirliğinde düzenlenen Tiyatro Treni Vagon Sahnesi Muş’ta ‘Düğün ya da Davul’ adlı oyunu sergiledi.

Devlet Tiyatroları Trabzon Bölge Müdürlüğü’nün sergilediği, Haşmet Zeybek’in yazıp, yönetmenliğini Volkan Özgömeç’in yaptığı ‘Düğün yada Davul’ isimli oyun, Muş’lulardan büyük ilgi gördü. Muş Tren Garı’ndan dün akşam sahnelenen oyun çok sayıda vatandaş tarafından izlenerek büyük alkış aldı.

Oyunun yönetmeni Volkan Özgömeç, oyunu 5 erkek, 5 bayan olmak üzere 10 oyuncu ile oynadıklarını belirterek, “Bu vagon projesi dünya da ilk defa yapılan bir projedir. Ankara’dan yola çıktık. Bir çok ile uğradık ve Muş’ta da oyunumuzu sahnelemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tren garları insanların sevinçlerini ve hüzünlerini paylaştıkları yerlerdir. Biz de bu oyunumuz ile insanlarımızla sevinci, dostluğu, kardeşliği paylaşmaya geldik. Bu projemiz 2009 yılında daha geniş kapsamlı olarak faaliyet yürütecek. Avrupa’ya açılarak başka ülkelere oyunumuzu sergileyeceğiz” dedi.