İlçelerden Malazgirt’in de katıldığı il birinciliği müsabakalarında 10 kişi madalya ve ödül almaya layık görüldü.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Sahne Sırası Sende´ adlı Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği’ni yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarılması amaçlı düzenlenen yarışma, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. 30 kişinin katıldığı yarışmada seslendirilen parçalar programa katılım sağlayana vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, amaçlarının kaynaşmayı ve sosyal etkinlikleri artırmak olduğunu söyledi. Başarılı olan gençleri tebrik eden Kardaş, birincilerin kenfilerini en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Kardaş şunları kaydetti: “Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu Sahne Sırası Sende Hayallerini Sahneye Taşı projeleri adı altında il birinciliği yarışmamız yapıldı. Malatya’da grup birinciliği daha sonra Türkiye geneli yapılacak. Şuanda 18-21, 22-29 yaş kız ve erkek yarışmacılarımızdan birincilerimizi seçtik. İnşallah en iyi şekilde bölge bizleri temsil ederler. Amacımız kaynaşmayı en güzel şekilde yapmak. İlçelerden Malazgirt’ten 2 kız 2’de erkek öğrencimizi katılım sağladılar. Birincilerimizin bizleri en iyi şekil de temsil edeceklerini umuyoruz. Katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

 

 

 

Yarışma sonunda 18-21 Erkek kategorisinde Muhammed Furkan Demir birinci, Fırat Can Tuncer ikinci, Ömer Ayhan ise üçüncü oldu. 18-21 Bayan kategorisinde; Gamze Demir birinci, Ümmü Gülsüm Yamaç ikinci, Seher Yıldırım üçüncü oldu. 22-29 yaş Erkek kategorisinde Serkan Aktaş birinci, Ersin Arslankan ikinci, Cezmi Demir ise üçüncü oldu. Gönüllerin Birincisi olarak da Rıfat Vural seçildi. Dereceye girenlerin madalya ve ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, Dernekler İl Müdürü Asiye Kılıç, 112 Acil Çağrı Merkezi görevlisi Mehtap Özalp ve İl Afet ve Acil Yardım Müdürü Veysi As tarafından verildi.

 

 

 

18-21 yaş grubunda yarışan ve birinci olan Muhammet Furkan Demir, geçtiğimiz yılda Muş birincisi olmuş Malatya bölge finallerinde haksızlığa uğrayarak 3.’lük derecesi elde etmişti. Demir şunları söyledi: “Geçtiğimiz yılda güzel bir performansla birincilik elde etmiştik, bu yılda nasip oldu ve Malatya finallerine gideceğiz. Bu yıl İnşallah geçen yılki gibi olmaz ve buradaki finallerden iyi bir sonuç alır Türkiye finallerine katılmaya hak kazanırım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

 

 

 

Yarışma öncesi heyecanlarını paylaşan gençler şunları ifade etti: “İlimizde böylesi bir yarışma düzenlendiği için teşekkür ediyoruz. Gerçekten de kolay olmadı başarılı sesler, yorumlar yarıştı birde üzerine seslendirilen parçaların önemi ve kalitesini katarsak gerçektende ciddi profesyonellik getiren bir yarışma İnşallah bizler de iyi derecelere elde eder ve Malatya bölge finallerine katılmaya hak kazanırız.”

 

 

 

Haber 49 Gazetesi