Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yapılan çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Örgütün kriptografik haberleşme programı Bylock’u kullandıkları tespit edilen ve 2011-2014 yılları arasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün sözde Muş il imamı olarak faaliyet yürüten M.S. ile il ablası olan eşi H.S.’nin yakalanması için Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli operasyon yapıldı.

Operasyonda, PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütleri adına eylem ve faaliyetlerinden dolayı aranan 14 şahıs ile illegal yoldan yurt dışına çıkış hazırlığı yaparken (üzerlerinde sahte kimlik ve pasaportlarla birlikte) yakalanarak ilimize intikal ettirilmiştir.

M.S. ile eşi H.S. ve ayrıca örgütün gizli haberleşme programı Bylock’u kullandığı tespit edilen Muş Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak çalışan S.G. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir” denildi.

 

 

 

Haber 49 Gazetesi