Şehrin en işlek caddesi olan İstasyon Caddesi üzerinde başıboş köpeklerin dolaşması vatandaşları korkuturken, tepkilere de sebep oluyor. Bir türlü önlenemeyen sokak köpeği tehlikesi giderek büyüyor. Şehrin en işlek caddelerinde bile dolaşan köpekler, vatandaşları korkutuyor. Bir türlü çözümlenemeyen sokak köpeği sorunu her geçen gün farklı boyutlara taşınıyor. Önceki yıllarda öğrencilere saldıran ve ciddi yaralamalara neden olan sokak köpekleri şehir merkezinde tehlike saçmaya devam ediyor.

Sayısı her geçen gün artan başı boş köpekler, vatandaşları tedirgin ediyor. Muş’ta uzun süreden beri önlem alınmayan başıboş köpeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Şehrin dört bir yanında cirit atan başıboş köpeklere karşı belediyenin duyarsız kalmasına tepki gösteren vatandaşlar belediyenin soruna çözüm bulması için gerekli çalışmaları yapmasını bekliyorlar.

Mahalle aralarında sürüler halinde dolaşan ve şehrin en işlek caddesi olan İstasyon Caddesi üzerinde de sıkça görülmeye başlayan başıboş köpekler vatandaşları korkutuyor.

Şehirde uzun süreden beri başıboş köpek sorunu yaşandığını ve belediyenin bu soruna bir çözüm bulamamasına tepki gösteren vatandaşlar, başıboş köpeklerin özellikle çocuklar için büyük bir tehdit oluşturduğunu söylediler.

Kentin en işlek caddesi olan İstasyon Caddesi üzerinde dolaşan başıboş köpek, vatandaşların tepkisine sebep oldu. Kentte önemli bir sorun haline gelen başıboş köpekler büyük bir tehlike oluştururken, şehrin en işlek yerlerinde bile dolaşan sokak köpekleri görenleri hayrete düşürdü.

Çocukların bir çok defa köpeklerin saldırısına uğradığını ve yaralanan çocukların olduğunu kaydeden vatandaşlar, “Köpekler mahalle aralarında sürü halinde dolaşıyorlar. Gece evine giden vatandaşlara saldıran köpekler artık çarşı merkezinde bile cirit atıyor. Bu manzaraların bir şehirde yaşanması hiç yakışık almıyor. Bu soruna belediyenin köklü bir çözüm bulması gerekmektedir. Köpeklerin saldırısı sonucu ortaya istenmeyen olaylar çıkacaktır. Böyle bir durumda bunun hesabını kimler verecek” diye konuştular.

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’de başı boş köpek sorunu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “belediyenin bunları barındıracak imkanı yok. Daha önce de bu konuda vatandaşlarımızdan şikayetler aldık. Ancak belediyenin sokaklarda dolaşan başıboş hayvanları barındıracak imkana sahip olmamasından dolayı bu konuda ilgili derneklerin katkıda bulunmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi