Havaalanı yolunun geçtiği Sungu Beldesinde yaşanan yoğun trafik çocukları tehdit ediyor. Okul çıkışında ana caddeden geçmek zorunda kalan öğrenciler süratli seyreden araçlar karşısında güç durumda kalıyorlar.

Havaalanı yolunun Sungu Beldesi içinden geçmesi sebebiyle özellikle uçağın kalkış ve iniş saatlerinde yoğun bir trafiğin yaşandığı Sungu Yolu’nda çocukların oyun oynamaları ve okula gidip gelen çocukların bu yolu kullanmaları tehlikelere davetiye çıkarıyor.

Her gün uçak seferlerinin olmasından dolayı yoldaki araç trafiğinin özellikle uçağın imiş ve kalkış saatlerinde fazla olması olası bir trafik kazasını da beraberinde getiriyor.

İl genelinde onlarca çevre köyün yanı sıra havaalanı ulaşımının sağlandığı Sungu Beldesi yolu, adeta kazalara davetiye çıkarıyor. Havaalanına giden araçların uçağa yetişmek için oldukça hızlı seyrettiğini kaydeden belde halkı, öğrencilerin okul çıkışında evlerine gidebilmek için kullandığı yolda trafik önlemlerinin alınması gerektiği belirtildi.

Sungu İlköğretim Okulu ve Vakıfbank Pansiyonlu İlköğretim Okulu öğrencileri, okula gidiş ve gelişlerde sürekli olarak kullandıkları yol üzerinde ciddi bir şekilde trafik önlemleri alınması ve araçların yol üzerinde yavaş gitmesi gerektiğini söyledi. Yol kenarında kaldırım yapılması halinde yayaların daha güvende olacağını kaydeden öğrenciler, kazalara sebebiyet verilmemesi için herkesin duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Yol üzerinde seyreden araç sürücüleri yaptıkları açıklamada özelikle uçak saatlerinde yolun tehlikeli olduğunu söylediler. Sürücüler, çocukların Sungu Beldesi’nde ana yol üzerinde oynamalarının ve gezinmelerinin tehlikeli olduğunu belirterek, yol kenarında kaldırımların yapılması gerektiğini kaydederek, “Araçlar genellikle bu yol üzerinde hızlı seyrediyorlar. Bu sebeple her şekilde önemle alınması gerekir” dediler.