Muş ve çevresinde iki gündür etkili olan sağanak yağışın ardından, ilin yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Muş’un yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı çevreyi beyaza bürüdü. Baharın yaşandığı Muş ve çevresinde, yüksek kesimlerde görülen kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı hissedilir derecede düştü.

Meteorolojiden etkili yağış uyarısı

Öte yandan Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında bu akşam ve gece, Doğu Anadolu’nun iç ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yarın etkili yağış bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, yurdun güney ve iç kesimlerinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz’in doğusu, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri ile Güneydoğu Anadolu’nun batısı Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ile gece saatlerinden itibaren Diyarbakır çevrelerinde beklendiği bildirildi.

Yağışların, bugün Güneydoğu Anadolu’nun doğusu Batman, Siirt, Mardin ve sabah saatlerinde Diyarbakır çevreleri ile Doğu Anadolu’nun iç ve doğu kesimleri Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Tunceli çevrelerinde etkili olmasının beklendiği kaydedildi.

Uyarıda, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Topkan Haber Ajansı