Kızılay Muş Şube Başkanlığı, evlerinde yılanların yuva yapması sebebiyle geceleri dışarıda geçirmek zorunda kalan Arslan ailesine yardımda bulundu. Kızılay Muş Şube Başkanlığı, geceleri römorkta yatmak zorunda kalan aileye çadır, battaniye, giysi ve tüplü ocak yardımında bulundu.

Muş’un Durugöze köyünde evleri yılanların istilasına uğradığı için dışarıda yatıp kalkmak zorunda kalan Arslan Ailesi’ne Kızılay el uzattı. Kızılay Muş Şube Başkanlığı Arslan Ailesi’ne çeşitli yardımlarda bulundu. Kızılay’da görevli çalışanlar Arslan Ailesi’nin barınması için çadır kurup kullanıma hazır hale getirirken giyim ve battaniye yardımlarını da aileye teslim ettiler. Zor durumda olduklarını ve evlerine girmekten korktuklarını söyleyen Ahmet Arslan, “Altı çocuğum ve eşimle birlikte yaklaşık bir aydır geceleri römork üzerinde yatarak geçiriyorduk. Çünkü evimizde çok sayıda yılan yuva yapmış ve evimizin içerisinde dolaşıyorlar. Mecburen eşyalarımızı evin dışına taşıyıp sokakta sabahlıyorduk. Ancak Kızılay bize yardımda bulunarak çadır ve çeşitli yardımlarda bulundu, kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak sonsuza kadar çadırda kalamayacağımız için geçici bir çözüm olarak çadıra yerleştik. Ne yapacağımızı şaşırdık” şeklinde konuştu.

Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç ta, “Merkeze bağlı Durugöze köyünde bir evin yılanların istilasına uğradığını basın kanalı ile öğrendik. Aile fertlerinin geceyi dışarıda geçirdiklerini öğrendik. Bu olayın ardından biz de Kızılay olarak harekete geçip ailemize ulaştık ve çeşitli yardımlarda bulunduk. Ailemizin barınma ihtiyacını karşılamak için görevli arkadaşlarımız çadır kurup ailemize teslim etmiş ve çeşitli malzemeler ailemize vermişlerdir” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı