Kızılay Muş Şube Başkanlığına ait depolarda incelemelerde bulunan Vali Erdoğan Bektaş, Kızılay’ın önemli mesafeler kat ettiğini ve bunda büyük emek veren personelleri kutladığını söyledi. Vali Erdoğan Bektaş, Kızılay Muş Şubesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alıp, depolarda incelemelerde bulundu. Vali Bektaş, Kızılay’ın Muş’ta çok iyi bir şekilde örgütlendiğini ve çok başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, Kızılay çalışanlarını başarılarından ötürü kutladı.

Vali Erdoğan Bektaş, Kızılay Muş Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek Başkan Çengiz Koç’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kızılay Hizmet Binası’nda Başkan Cengiz Koç’la bir araya gelen Vali Erdoğan Bektaş, Kızılay Kan Merkezi ve hizmet binasını gezdi. Cengiz Koç’u makamında ziyaret ederek Kızılay’ın Muş’taki faaliyetleri ve potansiyeli hakkında bilgiler alan Vali Erdoğan Bektaş, daha sonra Kızılay’a ait depoları gezdi. Muş-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Kızılay depolarını gezen Vali Erdoğan Bektaş, Kızılay’ın kat ettiği mesafenin oldukça iyi olduğunu söyledi.

Muş’ta çok iyi bir Kızılay gördüğünü ve başarılı çalışmalarından ötürü Kızılay çalışanlarına teşekkür eden Vali Erdoğan Bektaş, “Muş’ta hep geri kalmışlıktan ve fakirlikten bahsediliyor. Ama Kızılay bu işlere çok güzel bir örnek teşkil etmektedir. Muş’ta bir çok ilde olmayan bir Kızılay teşkilatlanması görüyoruz. Demek ki istenildiği zaman oluyormuş. Demek ki çalışılıp mücadele verdiğimiz zaman bir şeyler oluyormuş. Kızılay çalışanlarını ben gerçekten kutluyorum. Bu saatten sonra artık bu başarılı çalışmanın devamı istense de istenmese de gelecektir” dedi.

Muş’ta Kızılay’ın önemli bir yapılanması olduğunu kaydeden Bektaş, “Kızılay’a ve İl Sivil Savunma Müdürlüğümüze afetlerde, ilk yardımlarda başarılı bir çalışma sergileyebilmeleri için bazı destekler vermek için çalışmalarımız olabilir. Muş şartlarında çok iyi bir Kızılay buldum” dedi.

Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç’ta, Vali Erdoğan Bektaş’ın kendilerini ziyaret etmelerinden ötürü büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, “Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş’a Kızılay’ımızın yapılanmasını ve potansiyelini tamamen aktardık. Kendileri Kızılay’ın durumunu çok beğendiler. Kendilerine depo sıkıntımız olduğunu aktardık. Bu sorunumuzun da inşallah ileri ki günlerde çözüme kavuşturulur. Kızılay olarak gelişmeye ve büyümeye devam edip kurumumuzun amacına uygun daha başarılı çalışmalar yapmak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi