4 yılı aşkın bir süredir Konukbekler Belde Belediye Başkanı yapan Atik Fırat, 5 bin YTL değerindeki makam arabası ile belediyenin her türlü işini yaptığını belirterek, “beldenin birçok sorunu varken lüks arabaya binmek bize çok lüks olur”.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinden sonra Belediye Başkanı seçilen Atik Fırat 60-70 bin YTL’lik makam arabasına binecek kadar lük bir beldenin başkanı olmadığını söyledi. Fırat, 5 bin YTL’lik makam arabası ile belediyenin her türlü işini yaptığını kaydetti.

Merkeze bağlı Konukbekler Beldesinin Belediye Başkanı olan Atik Fırat, lüks bir makam arabasına binebileceğini ancak beldenin öncelikli sorunları olduğunu ve bunları gidermek için mücadele ettiğini belirtti. Makam arabasından daha önemli işlerinin olduğunu belirten Fırat, beldenin alt yapı, yol, su gibi hizmete ihtiyacı olduğunu söyledi.

1995 model kartal marka bir araba ile belediyenin tüm hizmetlerini gidermeye çalıştığını belirten Konukbekle Beldesi Belediye Başkanı Atik Fırat, “makam aracı olarak kullandığım 1995 model araç bana yeterlidir. Bu araç benim hizmet yapmama engel değil. Diğer Belediye başkanları gibi beldemde bu kadar sorunlar varken 60-70 bin YTL verip son model araç almam uygun değil. 70 bin YTL ile beldenin birçok sorununu çözerim. 70 Bin YTL verip son model alan arkadaşlarımız mutlaka zengin oldukları için alıyorlar. Ben kesinlikle alamam. Bu araçla işimizi yapıyoruz” diye konuştu.

Herkes gibi kendisinin de 70 bin YTL verip lüks ve son model araba alabileceğini ancak 70 bin YTL ile Beldenin Yol, su, gibi at yapı sorunları dururken konforlu arabaya binmenin doğru olmadığı ifade eden Başkan Fırat, lüks makam arabası alan Belediye Başkanları hakkında konuşmaktan kaçındı.

 Muşun Sesi Gazetesi