Kastamonu Valisi iken son yayımlanan Kararname ile Muş Valiliği’ne atanan Vali Avni Çakır, Muş ilinde görevine başladı. Vali Çakır, insanı odak alan aynı düstur ve görev bilinciyle Muş ilinde görev yapacağını belirtti. Vali Çakır, açıklamasında, şehit yakınları ve gaziler ile engelli, yaşlı,ihtiyaç sahibi vatandaşlar, yetimlere”Kapımız halkın kapısı” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Muş’a Vali olarak atandığını hatırlattı. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan ve Sultan Alparslan’ın şanlı Malazgirt zaferiyle Anadolu’nun kapısını bizlere açtığı kadim şehir Muş’a Vali olarak atanmaktan onur duyduğunu dile getiren Vali Çakır, “Bu vesileyle beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza duydukları güven için şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin Muş İlimize ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Doğu Anadolu’muzun tarihi ve doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran, kendine has kültürüyle öne çıkan Muş ilimizin turizminin, tarımının, sanayisinin, ekonomisinin ve halkın refahının gelişimi için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunmanın azim ve gayreti içerisinde olacağının altını çizen Vali Çakır şöyle konuştu, “Eğitim, sağlık, güvenlik, sosyal yardım, iletişim, ulaşım, alt yapı gibi Devletimizin vatandaşlarımıza sunduğu her tür kamu hizmetinin il merkezinden en uzak köyümüze kadar eksiksiz ve kaliteli olarak sunulması için var gücümüzle çalışacağız. Bu hedeflere ulaşmak için ilde görevli tüm kamu çalışanlarımızla ve mesai arkadaşlarımla üstün görev anlayışı içinde hızlı, akılcı, etkin ve verimli bir şekilde, mesai mefhumu gözetmeksizin Türkiye Yüzyılı vizyonuyla vatandaşlarımıza hizmet sunma azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim. Milletimizin hizmetinde, sorumluluklarımızın bilincinde, insanımızı merkez alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerinde, toplumumuzu kucaklayan, güler yüzlü vazifeyi şiar edineceğiz. Kapımız halkımızın kapısı olup, özellikle aziz kahramanlarımızın bizlere emaneti olan şehit ailelerimizle, gazilerimizle, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla, kimsesiz-yetim çocuklarımızla, engellilerimizle, yaşlı insanlarımızla, öğrencilerimiz ve gençlerimizle her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz. İlimizde planlanmış veya yürütülmekte olan tüm proje ve çalışmaların da titizlikle takibi sürdürülecek olup, Muş Valiliği görevine başladığım bu gün vesilesi ile de başta İlker Gündüzöz Valim olmak üzere Muş ilimize hizmet etmiş tüm Valilerimizi değerli hizmetleri sebebiyle şükranla anıyor, ebediyete irtihal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum.”

Fırat Demir Muş Haber Gazetesi