Skip to main content

Dört Madalya Kazandık

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Milli Antrenör Aydan Ferhatoğlu gözetiminde çalışmalarını sürdüren Muşlu Karateciler Bursa’da düzenlenen 4. Gemlik Uluslararası Karate Turnuvasından 4 madalya ile döndüler.

Türkiye’nin 41 ilinden 184 spor kulüpten bin 841 sporcunun Kata-Kumite kategorilerinde yarıştığı 4. Uluslararası Gemlik Karate Turnuvası, Gemlik Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda tamamlandı. 10 Ülkeden sporcuların katılımıyla, Bursa ilinde düzenlenen 4. Uluslararası Gemlik Karate Turnuvası’nda Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Milli Antrenör Aydan Ferhatoğlu gözetiminde çalışmalarını sürdüren Muşlu Karateciler katıldıkları turnuvadan 2 gümüş 2 bronz olmak üzere 4 madalya ile Muş’a döndüler.

Türkiye Karate Federasyonu, Gemlik Belediyesi, Gemlik Belediyespor ve Gemlik İlçe Spor Müdürlüğü katkılarıyla 4.’üncüsü düzenlenen turnuva heyecanlı dakikalara sahne oldu. Turnuvada mücadele eden Muşlu sporculardan Murat Sur, Gümüş, Abdulkerim Aykut, Gümüş, Mert Ali Gelmez, Bronz ve Meryem Yarçin Bronz madalya alma başarısı gösterdiler.

Türkiye Karate Federasyonu, Gemlik Belediyesi ve Gemlik Belediyespor organizasyonuyla düzenlenen turnuvada 13 farklı grupta kata ve 10 farklı grupta, 5 ayrı kilogram kategorisinde kumite dallarında kıyasıya yarışan sporcular, kürsüye çıkma mücadelesi verdi.

Turnuvaya rekor katılım

4. Gemlik Uluslararası karate turnuvası Türkiye’den ve yurtdışından birçok sporcuyu ağırladı. Turnuva Almanya, Cezayir, Gürcistan, İran, Mısır, Pakistan, Yunanistan, Tanzanya, Fas, Irak, Katar ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

4. Gemlik Uluslararası Karate Turnuvası için Karate İl temsilcisi Yakup Ferhatoğlu nezaretinde Bursa’ya giden karateciler çıkmış oldukları maçlarda gelecek için de tecrübe kazandılar.

Yakup Ferhatoğlu yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi: “Turnuvada ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için tüm sporcularım başarı ile mücadele ettiler. Madalya alsın ve almasın hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Turnuvaya 17 sporcu ile katıldık. Sporcularımız tatamide ter döktüler ve Turnuvayı 2 gümüş 2 bronz madalya ile tamamladık. Turnuva sporcularımız için iyi bir gelişme sağlayacaktır. Türkiye dereceli sporcularımız var. Bunun yanı sıra altyapı sporcularımıza da bu turnuvada şans verdik. Özelikle alt yapıdan gelen sporcularımız var, onlar için de beklentimiz yüksek. Vermiş olduğumuz emeğin karşılığı olarak sporcularımızın katıldıkları turnuva ve şampiyonalardan elde etmiş oldukları madalyalar bizleri daha fazla motive ediyor. Daha önce Türkiye şampiyonu çıkardık. Onun dışında yine katıldığımız tüm turnuva ve şampiyonalarda sporcularımız çok sayıda madalya alarak bizleri ve Muş’u gururlandırıyorlar. Bu başarıların yakalanmasında şüphesiz ki bizlerden desteğini hiç esirgemeyen, turnuva ve şampiyonalara katılmamız için her türlü desteği veren Muş Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mehmet Arif Taşdemir’e sporcularım adına teşekkür ederim.” Dedi.
Fırat Demir Muş Haber Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri