Muş Valisi Erdoğan Bektaş, aralarında içme suyu anlaşmazlığı olan iki köyün muhtarları ile bir araya gelip köylülerin su sorununu çözmek için çalışma başlattı.

Vali Erdoğan Bektaş, Muş’un Hasköy ilçesinin Eşmepınar ve Azıklı köylerindeki içme suyu sorunun çözümlenmesi için köylülerin uzlaşması için çağrıda bulundu. Azıklı köyü yakınlarında bulunan su kaynağından Eşmepınar köyüne de su verilmesi için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Eşmepınar köyünün içme suyu sorununun çözümlenmesi için Eşmepınar köyü Muhtarı Abdulmelik Akıncı ve Azıklı Köyü Muhtarı Fahrettin Öner ile bir araya gelen Vali Erdoğan Bektaş muhtarların öncülük yaparak anlaşmayı sağlamaları gerektiğini söyledi.

Birbirleri ile akraba olan iki köyün anlaşıp Eşmepınar köyüne de su verilmesi için girişimlerin başlatıldığını söyleyen Vali Erdoğan Bektaş, iki köy muhtarı ile yaptığı görüşmede, “Sizler birbirinizin akrabasısınız. Suyun aranızda sorun olmaması gerekir. Su kaynağını iki köyde de eşit oranda dağıtarak iki köyünde su sorunu yaşanmaması için çalışma yapmak gerekir. Biz yapacağımız çalışma ile kaynağın bulunduğu bölgedeki irili ufaklı kaynakların hepsini birleştirip suyu iki köye verip iki köye de suyun yetmesini sağlayacağız” dedi.

Azıklı Köyü Muhtarı Fahrettin Öner ise Vali Erdoğan Bektaş ile yaptığı görüşmede, “Kaynak az olduğu için iki köye yetmesi çok zor. Bölgedeki kaynak ancak bizim köyümüze yetiyor. Yoksa bizim suyu vermemizde başka bir sebep yoktur” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı