Şu ana kadar 10 km.`lik yol açılmış durumda ve devam etmektedir. Muş merkeze bağlı 9 köy ve bunlara bağlı 14 mezra coğrafik nedenlerden dolayı 6 ay boyunca kapalı olan köylere yol açma çalışmaları başlatıldı.

Muş merkeze bağlı Üçevler grup yolu olarak adlandırılan Muş`un güneyindeki köylere coğrafik nedenlerle 6 ay süreyle kapalı olan köy yolu 10-15 günlük bir çalışmayla ancak 10 km. açılabildi. Muş Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekiplerin bu bölgedeki en büyük sorunu olası bir çığ tehlikesidir.

Coğrafik ve tipi gibi nedenlerden dolayı yer yer kar kalınlığı 10-15 metreyi aşmaktadır. Her yıl 6 ay süreyle kapalı olan bu bölgedeki yolun bu yıl erken açılmaya çalışılınca çavuştepe mevkii 10. km.`de Şemsettin Işık yönetimindeki dozer çığ altında kaldı. 4 saatlik bir çalışmayla dozer kurtarılırken, dozer operatörü kendi çabasıyla camı kırarak çıkmayı başardı.

9 köy ve buna bağlı 14 mezrada yaşayan insanların coğrafik nedenlerden dolayı yolun kapalı oluşu nedeniyle 6 ay yüzünü göremediğimiz insanlara Özel İdare Genel Sekreterliğinin yapmış olduğu çalışmayla yaklaşık 10 gün sonra o insanlara ulaşılacak. Haber: Mikail Gökarslan

 NULL