Muş’ta düzenlenen Türkiye Kayak Federasyonu 3’üncü Etap Puanlı Genç-Büyük Kayaklı Koşu Yarışması başladı. 23 yıl aradan sonra Muş’ta düzenlenen ilk resmi yarış unvanına sahip olan Türkiye Kayak Federasyonu 3’üncü Etap Puanlı Genç-Büyük Kayaklı Koşu Yarışması’nın startı verildi.

Muş Kayak Evi’nde 2-3 ve 4 Mart 2007 tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışlara 10 ilden 75 sporcu iştirak etti. Van, Ağrı, Bitlis, Hakkari, Erzurum, Tunceli, Kars, Sivas, Ankara ve Niğde vilayetlerinden sporcuların katıldığı yarışmalar 15 kilometre serbest, 10 kilometre klasik ve bin 500 metre sprint kategorilerinde gerçekleştirilecek.

Büyük erkekler 15 kilometre serbest dalda yarış ile başlayan Türkiye Kayak Federasyonu 3’üncü Etap Puanlı Genç-Büyük Kayaklı Koşu Yarışması’nın 4 Mart 2007 günü yapılacak sprint yarışı ile son bulacak.

Türkiye Kayak Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve yarışlarda pist şefi görevi yürüten Turgay Köse, Muş’ta 23 yıl aradan sonra ilk defa resmi yarış düzenlenmesinin sevindirici olduğunu belirtti. Yarışlara katılan sporculara başarılar dileyen Köse, “Muş çok fazla kar yağışı alan bir il olması sebebiyle yarışlar ve kış turizmi açısından önemli bir konuma sahiptir” dedi. Haber / Fotoğraf: Mikail Gökarslan

 NULL